spot_img

Zaniedbany teren w Ostropie odżył. Pojawiły się też krzewy

spot_img

Sąsiadujący z Ochotniczą Strażą Pożarną w Gliwicach – Ostropie niewielki zielony teren, przeszedł w ostatnich tygodniach sporą metamorfozę.

U zbiegu ul. Ciesielskiej z ul. Tokarską wykonano roboty porządkowe i ziemne. Pojawiła się bezpieczna nawierzchnia z mat gumowych, pod którymi rozłożona została biowłóknina z nasionami traw. Wykonana została podbudowa i nawierzchnia chodnika z kostki betonowej. Zostały założone trawniki, które zajmują powierzchnię 391,4 m2. Dla użytkowników jednośladów zamontowana została stacja naprawy rowerów, która w trudnych sytuacjach, nieraz może okazać się bardzo pomocna.

Podczas modernizacji terenu nie mogło zabraknąć nasadzeń. Posadzono 11 grabów pospolitych (Carpinus betulus). Pojawiło się także ponad 300 sztuk krzewów: Trzmielina Fortune’a – 111 szt.; Tawuła japońska „Goldflame – 111 szt.; oraz Rozplenica japońska „Hameln” – 95 szt. Łączny koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 150 tysięcy złotych.

Nowe miejsce poza uporządkowaniem terenu i nasadzeniami zyskało wyjątkowy blask, za sprawą strażackiego murala, który powstał na ścianie budynku.

Mała architektura w Ostropie wzbogaci się jeszcze o urządzenia: streetworkout, zestaw zabawowy (wóz strażacki) oraz stojaki na rowery. Obecnie trwa przetarg na zakup, dostawę i montaż brakujących elementów.  

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły