spot_img

ZDM: Gliwice są gotowe na zbliżający się okres zimowy

spot_img

Każdego dnia temperatura za oknem coraz niższa. W niektórych rejonach kraju już pierwsze opady śniegu. „Gliwice na zbliżający się okres zimowy są już przygotowane.” zapewnia ZDM w Gliwicach.

Wraz z nadejściem pierwszych przymrozków i opadów śniegu, wszelkie zgłoszenia związane z warunkami zimowymi na drogach i chodnikach, które znajdują się w administrowaniu Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach będzie można zgłaszać wyznaczonym pracownikom jednostki – pod numerami telefonu: 607 606 225, 667 096 122, 607 608 832 oraz 693 373 843.

Tradycyjnie, w przypadku opadu śniegu, wykonawca w pierwszej kolejności odśnieżał będzie i posypywał główne ulice i szlaki komunikacyjne. Jezdnie muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością (czarne, mokre) do jednej godziny po ustaniu opadów śniegu. W trakcie intensywnych i długotrwałych (powyżej 3 godzin) opadów śniegu wykonawca, prowadził będzie prace w sposób ciągły, nie dopuszczając do zalegania na jezdni warstwy błota pośniegowego grubszej niż 5 cm. Szczegółowe informacje na temat odśnieżania opublikowane zostały na stronie ZDM.

Koordynator Akcji Zima, zlecając prace decyduje czy będą one wykonywane w ciągu doby, czy w formie jednorazowego przejazdu przez dany rejon. Przygotowanie maszyn i zapewnienie niezbędnych materiałów do prowadzenia prac, w ramach zimowego, utrzymania należą do wykonawcy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, chodniki, przystanki komunikacji miejskiej posypywane będą środkiem ekologicznym. Ten sam preparat używany będzie także na Starówce i w strefie płatnego parkowania. We wskazanych miejscach, do usuwania śniegu i lodu nasi wykonawcy będą zobowiązani używać chlorek magnezu. Środek ten nie wykazuje negatywnego wpływu zarówno na organizm człowieka, jak i nasadzone w pasach drogowych rośliny. Jego stosowanie jest przyjazne dla psich łap, nie niszczy obuwia, a także jest neutralne dla nawierzchni chodników.

Przypominamy, że nie wszystkie drogi i chodniki na terenie miasta znajdują się w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Część z nich należy do innych zarządców np. wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Za odśnieżanie chodników przed posesjami prywatnymi odpowiadają ich zarządcy i właściciele.

Źródło: ZDM Gliwice

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły