Kwiecień w Gliwickim Teatrze Muzycznym zapowiada się bardzo atrakcyjne. Będzie coś dla miłośników swingu, twórczości Eugeniusza Bodo i kabaretu.

17 kwietnia na Scenie BAJKA (ul. Dolnych Wałów 3) szykuje się recital „Jestem w niebie”. To najnowsza propozycja prywatnego teatru Marii Meyer – aktorki związanej z chorzowskim Teatrem Rozrywki. Tym razem artystka zaprasza w kameralną podróż po krainie flirtu, żartu, miłości i pogody ducha. Towarzyszą jej muzycy jazzowi, którzy swing mają we krwi: Adam Snopek (fortepian), Ronald Tuczykont (kontrabas) i Jerzy Główczewski (saksofon, klarnet, flet).

– Warto dodać, że piosenki te Maria Meyer śpiewa w języku polskim. Dzięki temu „Moon river”, „Heaven” czy „Wonderful world” brzmią zupełnie inaczej, choć równie pięknie. Do perfekcyjnych tłumaczeń Wojciecha Młynarskiego i Romana Kołakowskiego aktorka dodała świetne, z wyczuciem muzycznym i dowcipnie napisane teksty Janusza Krucińskiego – mówią organizatorzy występu.

Impreza rozpocznie się o godzinie 18.30

Dzień później – 18 kwietnia – na scenie przy Nowym Świecie Teatr Zagłębia z Sosnowca zaprezentuje spektakl muzyczny pt. „Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?”. Przedstawienie opowiada historię życia wielkiego gwiazdora kina dwudziestolecia międzywojennego i wykonawcy przebojów znanych do dzisiaj. A to mogłoby stanowić kanwę scenariusza na miarę „Doktora Żywago”, gdzie historia i niesamowicie okrutny los niszczy wszystko i prowadzi do tragedii. U zarania wojny Eugeniusz Bodo był u szczytu sławy i powodzenia, a jego życie prywatne śledziły ówczesne brukowce. W czasie wojny został aresztowany i trafił do łagru, gdzie zmarł z wycieńczenia. W spektaklu Teatru Zagłębia będzie wszystko: ponad dwadzieścia międzywojennych hitów, rewia, schody, tancerze, pióra, brokaty i… cela sowieckiego gułagu. Początek spektaklu – 18 kwietnia o godz. 18.30.

29 kwietnia na deskach GTM z programem „W blasku jubileuszu…” wystąpi Zenon Laskowik. Jesienią 2003 r. artysta powrócił na scenę po dłuższej nieobecności i zaprezentował program „Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik”. Od tamtej pory powstały: „O’pyra za 3 grosze plus VAT”, „Co się dzieje, co się dzieje”, „Tego jeszcze nie było”, „Laskowik & Malicki” i „Chity dla Prosperity”. W jubileuszowym repertuarze znalazły się najlepsze skecze, scenki i piosenki z powyższych spektakli. Na gliwickiej scenie Zenon Laskowik wystąpi ze swoją Kabareciarnią w składzie: Adrianna Biedrzyńska, Jacek Fedorowicz i Grzegorz Tomczak. Artystom towarzyszyć będzie zespół muzyczny Promile pod kierownictwem Michała Rukszy. Początek – godz. 19.00.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.teatr.gliwice.pl.