Zapłacić mandat o wartości 200 zł czy kupić bilet 180 dniowy za 600 zł? Przed takim dylematem przyjdzie Ci stanąć, kiedy kanar przyłapie Cię na jeździe na gapę.

ZTM wprowadza bowiem „bilet pokutny”, będący nauczką dla gapowicza. Z jednej strony do ZTMu wpada 600 zł, z drugiej możemy jeździć przez pół roku komunikacją. Genialne.

Czym jest bilet “pokutny”?

To nowe rozwiązanie wprowadzone do taryfy ZTM Info, wraz z podniesieniem kar za jazdę bez ważnego biletu.

Jak on działa?

Rozwiązanie pozwala obniżyć opłatę dodatkową za jazdę bez ważnego biletu (nazywaną potocznie „mandatem”). Aby skorzystać z takiej możliwości należy w ciągu 14 dni od otrzymania „mandatu” zwrócić się do ZTM z wnioskiem i zakupić bilet „Sieć – 180”.

Zamiast płacić „karę”, bardziej opłaca się kupić bilet

– I od tego momentu możemy uczciwie i w spokoju podróżować komunikacją miejską. Przez to obniżoną opłatę dodatkową i sam bilet można nazwać „pokutnym” – bo mimo wcześniejszej wpadki w postaci jazdy na gapę, w konkretny sposób zachęca do uczciwości. – informuje ZTM.

W pierwszym miesiącu funkcjonowania “biletu pokutnego”, skorzystały z niego 73 osoby

Możliwość obniżenia opłaty dodatkowej przy zakupie biletu półrocznego jest możliwa od 17 października, kiedy to wraz ze zmianą cennika wzrosły kary za jazdę bez ważnego biletu. Teraz opłata ta wynosi 200 (płatność na miejscu), 300 (płatność do 14 dni) lub nawet 550 zł (płatność po 14 dniach).

Musisz mieć czyste sumienie i dodatkowe pięć dych

Ważna informacja: żeby mieć możliwość skorzystania z oferty biletu pokutnego, musimy mieć uregulowane wszystkie wcześniejsze kary i zapłacić dodatkowo opłatę manipulacyjną w wysokości 50 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here