rand2

Podziel się!

Arena prawie gotowa. We wrześniu pierwszy mityng lekkoatletyczny

Facebook
Twitter
Instagram

Dobiega końca budowa profesjonalnej areny lekkoatletycznej przy ul. Syriusza 30. Jak informuje Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego, prace mają zakończyć się w maju.

Obiekt wyposażony jest w pełnowymiarową bieżnię okólną, sektor rzutów, skocznie do skoku wzwyż i skoku o tyczce oraz do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą oraz do rzutu młotem i oszczepem. Zawody z widowni będzie mogło oglądać 500 widzów.

Jeszcze w maju Prezydent Miasta przedłoży gliwickim radnym projekt uchwały o utworzeniu od września tego roku w budynku obecnego ZSO-E przy ul. Syriusza, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8.

Dzięki dostępowi do nowoczesnej areny lekkoatletycznej, sali gimnastycznej oraz basenu olimpijskiego będzie to pierwszy w mieście zespół szkół z pełnym cyklem kształcenia w dziedzinie dyscyplin sportowych.

Uczniowie tej placówki będą korzystali z nowego obiektu sportowego w godzinach od 8.00 do 17.00. W pozostałych godzinach będzie on dostępny dla podopiecznych klubów sportowych działających w mieście, a w następnej kolejności, w miarę wolnych terminów – dla wszystkich mieszkańców.

Pod koniec maja, po zakończeniu prac, rozpoczną się odbiory techniczne. Następnie arena zostanie przekazana w dzierżawę Stowarzyszeniu Piast Gliwice, które będzie mogło organizować na niej treningi, testy i sparingi dla swoich zawodników.

Na początku września gliwicka arena będzie po raz pierwszy miejscem zmagań lekkoatletów z całej Polski. Polski Związek Lekkiej Atletyki zorganizuje tu specjalny mityng lekkoatletyczny. To sportowe wydarzenie będzie połączone z oficjalnym otwarciem obiektu.

Koszt tej nowej, sportowej inwestycji powinien się zamknąć w kwocie 14 mln zł, z czego 4,5 mln zł pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki – z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. 9,5 mln zł na inwestycję będzie pochodziło z budżetu Miasta Gliwice.

 

źródło: UM Gliwice

 


Do 8 tysięcy dofinansowania na likwidację przestarzałych systemów grzewczych

Następny artykuł »

Poznał w pubie i zaprosił do siebie. Przygoda nie zakończyła się najlepiej

Skomentuj

 

komentarzy 7

 1. 11 kwietnia 2017

  Śmiech na sali

 2. 10 kwietnia 2017

  W KTORYM MIEJSCU NA SYRIUSZA JEST TA ARENA ??? OBOK KAPIELISKA ????

 3. panna_anna
  10 kwietnia 2017

  “Uczniowie tej placówki będą korzystali z nowego obiektu sportowego w godzinach od 8.00 do 17.00. W pozostałych godzinach będzie on dostępny dla podopiecznych klubów sportowych działających w mieście, a w następnej kolejności, w miarę wolnych terminów – dla wszystkich mieszkańców.”

 4. 10 kwietnia 2017

  ale nie bardzo słychać o organizacji imprez 😉

 5. 10 kwietnia 2017

  Łukasz Gądek skąd takie informacje? Od zawsze było co najmniej trzech chętnych.

 6. robak
  10 kwietnia 2017

  a można sobie przyjść tak i pobiegać??

 7. 10 kwietnia 2017

  a na hale dalej nie ma chetnych ?:P

pogoda

remonty

 • Zwężenie jednostronne ul. Toszeckiej – kolejne utrudnienia na skrzyżowaniu

  13 września 2017

  W ramach organizacji ruchu zaplanowano zwężenie jednostronne ul. Toszeckiej od strony ul. Uszczyka oraz zamknięcie odcinków [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Przebudowano ulicę Ziemowita. Czytelnik ma wątpliwości, ZDM Gliwice odpowiada

  05 września 2017

  Dobiegł końca pierwszy etap remontu ul. Ziemowita. Jeden z naszych czytelników ma pewne wątpliwości co do zastosowanego tam rozwiązania [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica Wojska ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica Wojska ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wiele osób dojeżdża tą drogą na Strefę. W poniedziałek rusza przebudowa

  11 sierpnia 2017

  Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych Gliwice, zakres prac spowoduje konieczność całkowitego zamknięcia drogi nr [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Dni Pyskowic 2017 już w lipcu. Video, C-BooL, Cleo, Mrozu, Vavamuffin

  30 maja 2017

  Serdecznie zapraszamy na dwudniowe święto Pyskowic. W dniach 22-23 lipca 2017 roku na placu „dożynkowym” [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Polecamy

  tekst alternatywny

  dzisiaj gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież media w Gliwicach piast gliwice policja portal gliwice remont Sport w Gliwicach UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wypadek ZDM

  Bądź na bieżąco. Dodaj nas!