mad mobil

Podziel się!

Budowa hali widowiskowo-sportowej nie zablokowała innych inwestycji


reklamatekst alternatywny


Budowa nowoczesnej Hali Gliwice jest jedną z najważniejszych inwestycji ostatnich lat, ale nie jedynym dużym przedsięwzięciem realizowanym przez Miasto Gliwice. Hala Gliwice to wielomilionowa inwestycja, która od początku budzi duże emocje. Niektórzy są jej gorącymi zwolennikami, inni przeciwnikami, ale jedno jest pewne.

Budowa ultranowoczesnego obiektu widowiskowo-sportowego nie zablokowała pozostałych inwestycji w naszym mieście.

Mamy to, czyli co już działa

 • Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy było otwarcie areny lekkoatletycznej na os. Kopernika. Gliwiccy sportowcy z sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice mają gdzie trenować. Arena jest obiektem do pozazdroszczenia, spełnia wszystkie standardy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na wyniki sportowe z pewnością nie będzie trzeba długo czekać!
 • Miejsce do treningów zyskali też koszykarze. Przy ul. Pszczyńskiej oddano do użytku nowoczesne boisko. Budowa została sfinansowana ze środków Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.
 • Wciąż pojawiają się nowe plenerowe siłownie. Ostatni tego typu obiekt został oddany do użytku w Szobiszowicach. Miasto nie zapomina też o najmłodszych, budując i doposażając w nowe urządzania place zabaw. Wybudowano także dwa wybiegi dla psów. Teraz miłośnicy czworonogów mają gdzie chodzić ze swoimi pupilami.

Praca wre!

 • Poza zakończonymi już inwestycjami, Miasto Gliwice może także pochwalić się pomyślnie przebiegającymi rewitalizacjami terenów rekreacyjnych w pobliżu centrum miasta. Do największych przedsięwzięć tego typu należy rewitalizacja pięknego parku Chrobrego. Stary drzewostan zostanie w większości zachowany, pojawią się także nowe rośliny ozdobne. Odnowione zostaną alejki i oświetlenie. Na terenie parku staną nawet hotele dla ptaków. A dla ludzi? Czego tam nie będzie! Plac zabaw, boisko do gry w bule i disc golfa, podniebna deskorolka, karuzela.
 • 21 października otwarty zostanie niezwykły park sensoryczny przy gliwickiej Radiostacji. Będzie można zapoznać się w nim z fascynującym światem dźwięków. Wszystko za sprawą ksylofonu, organów rurowych, anteny parabolicznej i innych urządzeń. Zajrzyjcie koniecznie!
 • Gliwicki Budżet Obywatelski 2018 także przewiduje inwestycje w gliwickich dzielnicach i na osiedlach. Do największych przedsięwzięć trzeba zaliczyć uporządkowanie stawów przy ul. Jesiennej oraz budowę skweru przy ul. Brzozowej. Przy ul. Łódzkiej pojawi się nowy plac zabaw, a popularny plac w Czechowicach zostanie doposażony. Mieszkańcy os. Baildona również zyskają na doposażeniu placu przy ul. Franciszkańskiej. W Ligocie Zabrskiej pojawi się natomiast plenerowa siłownia.

Szkoły i szpitale na celowniku

 • Szkoły i przedszkola remontowane są na bieżąco, każdego roku. Tylko w 2017 roku na ten cel przeznaczono z miejskiej kasy 25 mln zł.
 • Konieczne było także zainwestowanie w gliwicki szpital. Przy ul. Kościuszki wyremontowano ważny Oddział Kardiologii, na którym uruchomiono dwie nowe pracownie: hemodynamiki i elektrofizjologii. Koszt prac wyniósł około 5,5 mln zł. Planowana jest także budowa zupełnie nowego budynku. Koszt tej inwestycji wyniesie przeszło 100 mln zł.

 

źródło: UM Gliwice

reklama


Ci nauczyciele nie dostaną kwiatów. Niecodzienna akcja uczniów z Gliwic

Następny artykuł »

Nowy logotyp Gliwic. Nie wybrano żadnego, Miasto planuje ogłosić konkurs

Skomentuj

 

komentarzy 15

 1. 15 października 2017

  Panie Dziuba trzeba myslec pozytywnie a bedzie dobrze

 2. 14 października 2017

  czyli w tym roku tunel bedzie czynny???

 3. 14 października 2017

  Michał Kruk Nie mam zamiaru się produkowac dla ciebie Michałku. Nie muszę nikogo do niczego przekonywać. Piszę po prostu o swoim zdaniu. Dla ciebie to za trudne. Nie moja sprawa. A hejter? Syneczku, co ty chrzanisz?

 4. 14 października 2017

  Skoro Pan tak dobrze wie, ma argumenty I niezbedna wiedze to prosze mnie przekonac do swojej racji =) Jesli nie ma Pan argumentow lub uzywa hasla “jestem za stary zeby pisac o pierdolach/ sam sie przekonasz” to nic innego Pan nie robi jak pierdzenie w stolek I bycie internetowym hejterem.
  Pozdrawiam ^^

 5. 14 października 2017

  Michał Kruk Michałku, synku, za stary jestem żeby pisać o pierdołach. Mylisz mnie z kimś innym. Co do hali wiem co piszę a ty się o tym przekonasz. W ten czy inny sposób.

 6. 14 października 2017

  Jak juz skoncza scianke I zaczna sie koncerty oraz wydarzenia esportowe to bardzo chetnie 😉
  Chetnie poslucham tez o tym deficycie I panskich rachunkach za wode, ktore pewnie przez podium wzrosly o 100zl!
  Czy to nie Pan przypadkiem pod jednym z postow o wydarzeniach w gliwicach narzekal ze jest nudno I nic sie nie dzieje?
  Proponuje zmiane imienia na Janusza I przeprowadzke do Bytomia, tam na pewno nikt nie bedzie panu podnosil rachunkow I budowal jakichs “bezuzytecznych” nowoczesnych obiektow sportowych =)

 7. 13 października 2017

  . Przy ul. Kościuszki wyremontowano ważny Oddział Kardiologii, na którym uruchomiono dwie nowe pracownie: hemodynamiki i elektrofizjologii. Koszt prac wyniósł około 5,5 mln zł. A ze zrozumieniem ” mężczyzno” czytać umiesz?

 8. 13 października 2017

  zrozum kobieto raz na zawsze że opieki zdrowia czyli miedzy innymi szpitali nie finansuje miasto tylko NFZ czyli państwo. Jak to zrozumiesz to nagle świat stanie się piękniejszy

 9. 13 października 2017

  wszystkie Gliwickie dzieci potrzebujące opieki szpitalnej jadą do szpitala w Zabrzu

 10. 13 października 2017

  Tym którzy narzekają na Gliwice proponuje przeprowadzkę do Zabrza lub Bytomia. Zobaczycie co znaczy mieć na co narzekać.

 11. 13 października 2017

  Michał Kruk Mieszkaj synku gdzie chcesz. Możesz w tej Hali nawet. Zmniejszysz deficyt.

 12. 13 października 2017

  Narzekajcie lesne dziady. Najlepiej byloby mieszkac w lesie I nic nie miec.

 13. 13 października 2017

  Zrobimy z hali mauzoleum Frankiewicza i będą go tam odwiedzać jego wyznawcy.

 14. 13 października 2017

  Krystian Kanus

 15. 13 października 2017

  Ta hala to nieszczęście dla Gliwic. Przekonacie się gliwiczanie.

WIZYTÓWKI

ogłoszenia

 • Do wynajęcia 2-pokojowe mieszkanie w centrum Gliwic. Świeżo po remoncie. Tanio

  12 lipca 2018

  reklama 2-pokojowe mieszkanie w centrum Gliwic. Świeżo po remoncie, w pełni umeblowane. Kontakt: 605 230 345 reklama

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Praca na terenie Gliwic i okolic. Poszukiwani pracownicy remontowo-budowlani

  31 maja 2017

  Zatrudnię pracowników remontowo - budowlanych od zaraz. Praca na terenie Gliwic i okolic. Telefon: 602-424-822 [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Do wynajęcia lokal użytkowy przy ulicy Bernardyńskiej i garaż przy ulicy Chorzowskiej

  14 listopada 2016

  reklama Zarząd Budynków Miejskich II TBS Spółka z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ulicy Warszawskiej 35 B informuje, że posiada do wynajęcia: Lokal użytkowy położony w ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • remonty

 • Dobra wiadomość dla kierowców! Rondo turbinowe przy Bojkowskiej jest już gotowe

  30 sierpnia 2018

  Rondo turbinowe przy ul. Bojkowskiej to jeden z elementów południowej obwodnicy miasta. Jego budowa zakończyła się na początku lipca, a [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Węzeł DK 88 – DTŚ – Portowa sprawia kierowcom trudności. ZDM planuje zmiany

  30 lipca 2018

  Drogowcy przeanalizują możliwość poprawy komunikacji w tych miejscach, tak aby „turbina” przy ul. Portowej i zjazdy z [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wyciągną tory, wymienią nawierzchnię… Rusza remont Jagiellońskiej!

  27 lipca 2018

  Stan nawierzchni ul. Jagiellońskiej jest kiepski. Do tego dochodzi zmora wielu kierowców, czyli zalegające tam od niemal 9 lat torowisko [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Niebezpieczne skrzyżowanie przy ruchliwym odcinku DK78 doczeka się sygnalizacji świetlnej

  21 marca 2018

  Na skrzyżowaniu przy bardzo ruchliwym odcinku DK 78 prowadzącym z Gliwic do Rybnika zostaną zamontowane światła. Chodzi o niebezpieczną [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Nowy policyjny samochód za prawie 50 tys. zł. Już przekazano kluczyki

  28 grudnia 2017

  Samochód w połowie sfinansowano ze środków samorządowych, pozostałą część pokryła policja. Kluczyki mundurowym, w imieniu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  reklama Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice media w Gliwicach policja portal gliwice Sport w Gliwicach straż miejska UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM