Ranstad

Podziel się!

Budowa hali widowiskowo-sportowej nie zablokowała innych inwestycji

Budowa nowoczesnej Hali Gliwice jest jedną z najważniejszych inwestycji ostatnich lat, ale nie jedynym dużym przedsięwzięciem realizowanym przez Miasto Gliwice. Hala Gliwice to wielomilionowa inwestycja, która od początku budzi duże emocje. Niektórzy są jej gorącymi zwolennikami, inni przeciwnikami, ale jedno jest pewne.

Budowa ultranowoczesnego obiektu widowiskowo-sportowego nie zablokowała pozostałych inwestycji w naszym mieście.

Mamy to, czyli co już działa

 • Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy było otwarcie areny lekkoatletycznej na os. Kopernika. Gliwiccy sportowcy z sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice mają gdzie trenować. Arena jest obiektem do pozazdroszczenia, spełnia wszystkie standardy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na wyniki sportowe z pewnością nie będzie trzeba długo czekać!
 • Miejsce do treningów zyskali też koszykarze. Przy ul. Pszczyńskiej oddano do użytku nowoczesne boisko. Budowa została sfinansowana ze środków Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.
 • Wciąż pojawiają się nowe plenerowe siłownie. Ostatni tego typu obiekt został oddany do użytku w Szobiszowicach. Miasto nie zapomina też o najmłodszych, budując i doposażając w nowe urządzania place zabaw. Wybudowano także dwa wybiegi dla psów. Teraz miłośnicy czworonogów mają gdzie chodzić ze swoimi pupilami.

Praca wre!

 • Poza zakończonymi już inwestycjami, Miasto Gliwice może także pochwalić się pomyślnie przebiegającymi rewitalizacjami terenów rekreacyjnych w pobliżu centrum miasta. Do największych przedsięwzięć tego typu należy rewitalizacja pięknego parku Chrobrego. Stary drzewostan zostanie w większości zachowany, pojawią się także nowe rośliny ozdobne. Odnowione zostaną alejki i oświetlenie. Na terenie parku staną nawet hotele dla ptaków. A dla ludzi? Czego tam nie będzie! Plac zabaw, boisko do gry w bule i disc golfa, podniebna deskorolka, karuzela.
 • 21 października otwarty zostanie niezwykły park sensoryczny przy gliwickiej Radiostacji. Będzie można zapoznać się w nim z fascynującym światem dźwięków. Wszystko za sprawą ksylofonu, organów rurowych, anteny parabolicznej i innych urządzeń. Zajrzyjcie koniecznie!
 • Gliwicki Budżet Obywatelski 2018 także przewiduje inwestycje w gliwickich dzielnicach i na osiedlach. Do największych przedsięwzięć trzeba zaliczyć uporządkowanie stawów przy ul. Jesiennej oraz budowę skweru przy ul. Brzozowej. Przy ul. Łódzkiej pojawi się nowy plac zabaw, a popularny plac w Czechowicach zostanie doposażony. Mieszkańcy os. Baildona również zyskają na doposażeniu placu przy ul. Franciszkańskiej. W Ligocie Zabrskiej pojawi się natomiast plenerowa siłownia.

Szkoły i szpitale na celowniku

 • Szkoły i przedszkola remontowane są na bieżąco, każdego roku. Tylko w 2017 roku na ten cel przeznaczono z miejskiej kasy 25 mln zł.
 • Konieczne było także zainwestowanie w gliwicki szpital. Przy ul. Kościuszki wyremontowano ważny Oddział Kardiologii, na którym uruchomiono dwie nowe pracownie: hemodynamiki i elektrofizjologii. Koszt prac wyniósł około 5,5 mln zł. Planowana jest także budowa zupełnie nowego budynku. Koszt tej inwestycji wyniesie przeszło 100 mln zł.

 

źródło: UM Gliwice

POMÓŻ PISARCE Z GLIWIC


Ci nauczyciele nie dostaną kwiatów. Niecodzienna akcja uczniów z Gliwic

Następny artykuł »

Nowy logotyp Gliwic. Nie wybrano żadnego, Miasto planuje ogłosić konkurs

Skomentuj

 

komentarzy 15

 1. 15 października 2017

  Panie Dziuba trzeba myslec pozytywnie a bedzie dobrze

 2. 14 października 2017

  czyli w tym roku tunel bedzie czynny???

 3. 14 października 2017

  Michał Kruk Nie mam zamiaru się produkowac dla ciebie Michałku. Nie muszę nikogo do niczego przekonywać. Piszę po prostu o swoim zdaniu. Dla ciebie to za trudne. Nie moja sprawa. A hejter? Syneczku, co ty chrzanisz?

 4. 14 października 2017

  Skoro Pan tak dobrze wie, ma argumenty I niezbedna wiedze to prosze mnie przekonac do swojej racji =) Jesli nie ma Pan argumentow lub uzywa hasla “jestem za stary zeby pisac o pierdolach/ sam sie przekonasz” to nic innego Pan nie robi jak pierdzenie w stolek I bycie internetowym hejterem.
  Pozdrawiam ^^

 5. 14 października 2017

  Michał Kruk Michałku, synku, za stary jestem żeby pisać o pierdołach. Mylisz mnie z kimś innym. Co do hali wiem co piszę a ty się o tym przekonasz. W ten czy inny sposób.

 6. 14 października 2017

  Jak juz skoncza scianke I zaczna sie koncerty oraz wydarzenia esportowe to bardzo chetnie 😉
  Chetnie poslucham tez o tym deficycie I panskich rachunkach za wode, ktore pewnie przez podium wzrosly o 100zl!
  Czy to nie Pan przypadkiem pod jednym z postow o wydarzeniach w gliwicach narzekal ze jest nudno I nic sie nie dzieje?
  Proponuje zmiane imienia na Janusza I przeprowadzke do Bytomia, tam na pewno nikt nie bedzie panu podnosil rachunkow I budowal jakichs “bezuzytecznych” nowoczesnych obiektow sportowych =)

 7. 13 października 2017

  . Przy ul. Kościuszki wyremontowano ważny Oddział Kardiologii, na którym uruchomiono dwie nowe pracownie: hemodynamiki i elektrofizjologii. Koszt prac wyniósł około 5,5 mln zł. A ze zrozumieniem ” mężczyzno” czytać umiesz?

 8. 13 października 2017

  zrozum kobieto raz na zawsze że opieki zdrowia czyli miedzy innymi szpitali nie finansuje miasto tylko NFZ czyli państwo. Jak to zrozumiesz to nagle świat stanie się piękniejszy

 9. 13 października 2017

  wszystkie Gliwickie dzieci potrzebujące opieki szpitalnej jadą do szpitala w Zabrzu

 10. 13 października 2017

  Tym którzy narzekają na Gliwice proponuje przeprowadzkę do Zabrza lub Bytomia. Zobaczycie co znaczy mieć na co narzekać.

 11. 13 października 2017

  Michał Kruk Mieszkaj synku gdzie chcesz. Możesz w tej Hali nawet. Zmniejszysz deficyt.

 12. 13 października 2017

  Narzekajcie lesne dziady. Najlepiej byloby mieszkac w lesie I nic nie miec.

 13. 13 października 2017

  Zrobimy z hali mauzoleum Frankiewicza i będą go tam odwiedzać jego wyznawcy.

 14. 13 października 2017

  Krystian Kanus

 15. 13 października 2017

  Ta hala to nieszczęście dla Gliwic. Przekonacie się gliwiczanie.

pogoda

POGODA

reklama
tekst alternatywny


remonty

 • [VIDEO] Dzisiaj rusza budowa ronda na skrzyżowaniu Kozielskiej i Wyczółkowskiego

  29 stycznia 2018

  U zbiegu ulic Wyczółkowskiego, Kozielskiej i Kresowej powstanie rondo. Prace właśnie ruszają. Szykuje się sporo zmian w organizacji ruchu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • [VIDEO] Wymienią nawierzchnię, przebudują skrzyżowanie. Remont Jagiellońskiej

  12 stycznia 2018

  Mimo że tramwaje nie jeżdżą po Gliwicach już od blisko 9 lat, w naszym mieście wciąż pozostały fragmenty nieusuniętych torowisk [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Projekt gotowy! Kompleksowy remont Jagiellońskiej ma rozpocząć się w tym roku

  08 stycznia 2018

  Demontaż nieczynnego torowiska, przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania ulic Zabrskiej, Hutniczej i Bł. Czesława czy budowa drogi rowerowej [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Nowy policyjny samochód za prawie 50 tys. zł. Już przekazano kluczyki

  28 grudnia 2017

  Samochód w połowie sfinansowano ze środków samorządowych, pozostałą część pokryła policja. Kluczyki mundurowym, w imieniu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica Wojska ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wiele osób dojeżdża tą drogą na Strefę. W poniedziałek rusza przebudowa

  11 sierpnia 2017

  Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych Gliwice, zakres prac spowoduje konieczność całkowitego zamknięcia drogi nr [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież media w Gliwicach policja portal gliwice Sport w Gliwicach UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM