SixSilver Jubiler Gliwice

Na skwerze nad DTŚ ma pojawić się ogromna świąteczna konstrukcja

Miejski Zarząd Usług Komunalnych zamierza zakupić nową ozdobę świąteczną. Ogromna sztuczna choinka stanie na skwerze nad DTŚ. Konstrukcja o średnicy podstawy 6-7 m będzie liczyć około 18 metrów wysokości. Zostanie przystrojona łańcuchami świetlnymi LED, a także świetlnymi śnieżynkami czy różnej wielkości połyskującymi bombkami w kolorze czerwonym i złotym. Na czubku choinki pojawi się dekoracja świetlna 3D.

FORUM

Jak czytamy w zamówieniu, projekt dekoracji musi nawiązywać do klasycznego charakteru świąt Bożego Narodzenia.

Oczywiście nie zabraknie też w naszym mieście ulubionych przez gliwiczan ozdób świątecznych. Gliwice rozbłysną tysiącami lampek.

Podobnie jak w latach ubiegłych pojawią się elementy świetlne na fontannach, ozdobione zostaną latarnie na Placu Krakowskim, przy ul. Dworcowej stanie choinka, a na placu Grunwaldzkim pojawi się tunel świetlny. W różnych miejscach Gliwic ustawiane i dekorowane będą także żywe choinki, które równie pięknie zdobią miasto – wylicza Iwona Janik, rzecznik MZUK

Jak co roku, montaż pierwszych ozdób ruszy najpewniej już na przełomie listopada i grudnia.

 

34 KOMENTARZE

 1. Pomysł bardzo fajny. Gliwice pięknie wyglądają w ozdobach świątecznych.
  Niestety poziom dziennikarstwa mizerny a zwłaszcza ta wizualizacja stworzona przez pracownika Państwa serwisu. No ale cóż sensacja goni sensacje.

 2. Klaudia Joanna jedna juz stoi na dworcowej i stac dalej bedzie. To bedzie druga choinka a w miasto ma i tak juz bardzo swiateczny wystroj na kazdej ulicy wisza swiateczne lampiony.

 3. Moim zdaniem skwer się w tym miejscu nie sprawdził. Drzewka w doniczkach i trawa na betonie usycha latem. Miejsce nie nadaje się do wypoczynku, a do parku jest parę kroków. Lepiej byłoby wykorzystać ten plac do celów handlowych – postawić pasaż handlowy podobny jak przy Żwirki i Wigury. Wiem, ze mieszkańcom brakuje czegoś takiego.

 4. Nie.. niech dadza pieniadze za choinke potrzebujacym.. np na prezenty dla dzieci z domu dziecka, albo dla osob w hospicjum.. wielu mozna pomoc w ten sposob zamiast marnotrawic pieniadze

 5. Eeee tam, to tylko tradycja. W Piśmie Świętym nic na ten temat nie ma, więc proszę się tym tak nie przejmować. Choinka nie jest symbolem chrześcijaństwa a raczej jest symbolem pogaństwa.
  A ile warte są uczucia religijne, które można “urazić” czy “obrazić”?
  Prawdziwych uczuć religijnych NIE DA SIĘ OBRAZIĆ, bo to relacja człowieka wierzącego z Panem Bogiem a nie z drugim człowiekiem…

  Z Biblii wynika, że jeśli ktoś wielbi Boga w sposób, którego On nie aprobuje, to w gruncie rzeczy Mu uwłacza (Wyjścia 32:5-7).

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here