SKOK
SKOK
SKOK

Podziel się!

PalmJazz Festival 2017. Prezentujemy pełny program i sylwetki muzyków


reklamatekst alternatywny


Jesień w Gliwicach wygląda zupełnie inaczej niż w innych miastach. Kwitną emocje, gotowość fanów jazzu jest pełna, a czujność tych, co ten gatunek chcą odkryć jest wyostrzona.  Wszystko za sprawą PalmJazz Festival, który od lat jest muzycznym punktem odniesienia nie tylko w tym mieście, ale w całej Polsce.

Najpierw była idea, później działanie, a dalej konsekwencja jednego człowieka, dzięki któremu tysiące odbiorców po raz ósmy będzie uczestniczyć w jednym z najciekawszych muzycznych festiwali w tej części Europy. Krzysztof Kobyliński, kompozytor, pianista jazzowy, a w tym wypadku przede wszystkim dyrektor artystyczny PalmJazz Festival, dzięki doświadczeniu i intuicji zbudował markę, o której piszą londyńskie gazety i głośno mówią artyści w nowojorskich klubach.

Zapraszamy! Poniżej prezentujemy program oraz sylwetki artystów.

Joshua Redman
Rozpoczął grę na saksofonie, gdy miał mniej więcej 10 lat, ale poważnie zaczął myśleć o graniu, kiedy w wieku 22 lat przeprowadził się do Nowego Jorku. Na swoim ma 14 albumów i setki muzycznych doświadczeń.

Marianne Solivan
Jest jednym z najważniejszych głosów  jazzowych współczesnego Nowego Jorku. Mimo osadzenia w tradycji muzycznej tworzy mieszankę gatunków, która buduje jej oryginalność. Wytycza własną ścieżkę, którą opiera o odważne wokale i teksty.

Stanisław Soyka
Od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady.

Yellowjackets
To legenda muzyki, której koncerty mają siłę huraganu! Zdobyli przychylność krytyki, odnosząc jednocześnie sukces komercyjny nagraniami fusion i pop-jazzu (uhonorowany dwiema nagrodami Grammy oraz sześcioma nominacjami).

Audrey Martell
Różnorodność wykonywanej muzyki to mocny aspekt jej osobowości. Soul, R’n’B, Jazz i wiele innych, pokrewnych gatunków są zdecydowanie mocną stroną twórczości tej młodej, nadzwyczaj utalentowanej artystki.

Alfredo Rodriguez
Jego album „Tocororo” został znakomicie przyjęty przez wielu entuzjastów muzyki jazzu latynoskiego. Alfredo współpracował z artystami jazzowymi, takimi jak Herbie Hancock,, McCoyTyner, EsperanzaSpalding oraz Richard Bona.

Piotr Baron
Polski saksofonista jazzowy, kompozytor, aranżer. Współpracował z weteranami polskiego jazzu (Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańką, Wojciechem Karolakiem, Jarosławem Śmietaną.

Steve Coleman and Five Elements
Jego twórczość i idee miały silny wpływ na współczesne oblicze jazzu. Jest jednym z ojców chrzestnych muzyki fusion, mieszał jazz z elementami muzyki afrykańskiej diaspory i starożytną metafizyką.

Ola Onabule
Ten nadzwyczajny brytyjsko-nigeryjski wokalista i piosenkopisarz doskonale porusza się po świecie muzyki jazzowej i soulowej. Wirtuozeria instrumentalna w połączeniu z kunsztem wokalnym dostarcza wielu wrażeń i silnych emocji.

Al Di Meola
Artysta należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jego talent zrodził aż 20 wspaniałych albumów. Jego oszałamiająca technika gry na akustycznej i elektrycznej gitarze sprawia, że koncerty są oblegane przez miłośników głębszej muzyki, zatopionej lirycznie w uderzające dusze dźwięki.

Marius Neset
To wszechstronny saksofonista wciąż młodego pokolenia. Studiował w konserwatorium w Kopenhadze, a wiedzę oraz muzyczne inspiracje przelał później na 6 jak dotąd autorskich płyt, w tym trzy wydane w prestiżowej wytwórni ACT Music.

Naxos Orchestra
Połączenie muzyki greckiej i arabskiej z funky i muzyką klasyczną. Znalazły się tu też elementy jazzu i muzyki żydowskiej. Pomysłodawcą i założycielem NAXOS jest niestrudzony poszukiwacz nowych brzmień – Milo Kurtis – współzałożyciel Maanamu.

Milo Kurtis
Multiinstrumentalista grający na wszelkiego rodzaju instrumentach etnicznych pochodzących z różnych stron świata. Grek z pochodzenia. W 1975 roku razem z Markiem Jackowskim założył jeden z najbardziej uznanych zespołów polskiej sceny – Maanam.

Wolodymyr Solyanik
Uznany artysta z Ukrainy,  pianista-wirtuoz, kompozytor, dyrygent, nauczyciel Instytutu Muzycznego w Kijowie. Uczestniczył w międzynarodowych festiwalach jazzowych w USA, Wielkiej Brytanii, Łotwie, Litwie, Norwegii, Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji, Francji i Rosji.

Piotr Orzechowski
Pianista i kompozytor, jeden z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia. Laureat wielu nagród, w tym najważniejszej – I. Nagrody na Montreux Jazz Solo Piano Competition, którą zdobył jako pierwszy Polak w historii tego legendarnego festiwalu. Lider kwartetu jazzowego High Definition, z którym wygrał kilka międzynarodowych konkursów.

Ratko Vojtek
Dla większości bałkańskiej publiczności Ratko Vojtek jest klarnecistą basowym w Zagrzebiańskiej Filharmonii i to właśnie tam zadebiutował jako osiemnastoletni muzyk. Repertuar, z którym występuje jest niezwykle różnorodny – od barokowych dzieł  przez kompozytorów jazzowych aż po współczesne dzieła.

Nikola Kołodziejczyk
Kompozytor, aranżer, dyrygent i pianista. Zdobywca dwóch Fryderyków – w kategorii „Jazzowy Album Roku” (2016 r.) oraz „Jazzowy Debiut Roku” (2015 r.). Nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej (2015 r.). Stypendysta Berklee College of Music World Scholarship Tour, zdobywca wielu nagród.

Marcin Wasilewski Trio
To jedna z najciekawszych formacji jazzowych swojego pokolenia. Jej skład tworzą, obok lidera Marcina Wasilewskiego, kontrabasista Sławomir Kurkiewicz i grający na perkusji Michał Miśkiewicz. Oprócz współpracy z Tomaszem Stańką zespół był zapraszany do udziału w wielu międzynarodowych projektach.        

Miskiewicz Family
Kumulacja fantastycznych multi-instrumentalistów dosłownie pod jednym „dachem”. Henryk Miśkiewicz – polski saksofonista altowy, Dorota Miśkiewicz – bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Michał Miśkiewicz – perkusista.

Lura
A właściwie Maria de Lurdes Pina Assunçao uważana jest za jedną z najlepszych artystek Wysp Zielonego Przylądka i godną następczynię wybitnej Cesarii Evory, u której zresztą występowała gościnnie na albumie „Cesaria Evora &…” (2010). Obecnie ma na swoim koncie siedem krążków.

 


reklama


Mężczyzna, którego biegacz spotkał podczas treningu, został zamordowany…

Następny artykuł »

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą. Włodzimierz Nahorny i Tomasz Mucha w Gliwicach

Skomentuj

 

komentarze 2

 1. popo
  27 października 2017

  pod artykułem o zlikwidowanej lodziarni 161 komentarzy a tu cisza… Gliwiczanie wolą lody niż jazz….. szkoda…

 2. 27 października 2017

  A gdzie pierwsza trabka Gliwic?

WIZYTÓWKI

ogłoszenia

 • Do wynajęcia 2-pokojowe mieszkanie w centrum Gliwic. Świeżo po remoncie. Tanio

  12 lipca 2018

  reklama 2-pokojowe mieszkanie w centrum Gliwic. Świeżo po remoncie, w pełni umeblowane. Kontakt: 605 230 345 reklama

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Praca na terenie Gliwic i okolic. Poszukiwani pracownicy remontowo-budowlani

  31 maja 2017

  Zatrudnię pracowników remontowo - budowlanych od zaraz. Praca na terenie Gliwic i okolic. Telefon: 602-424-822 [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Do wynajęcia lokal użytkowy przy ulicy Bernardyńskiej i garaż przy ulicy Chorzowskiej

  14 listopada 2016

  reklama Zarząd Budynków Miejskich II TBS Spółka z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ulicy Warszawskiej 35 B informuje, że posiada do wynajęcia: Lokal użytkowy położony w ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • remonty

 • Dobra wiadomość dla kierowców! Rondo turbinowe przy Bojkowskiej jest już gotowe

  30 sierpnia 2018

  Rondo turbinowe przy ul. Bojkowskiej to jeden z elementów południowej obwodnicy miasta. Jego budowa zakończyła się na początku lipca, a [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Węzeł DK 88 – DTŚ – Portowa sprawia kierowcom trudności. ZDM planuje zmiany

  30 lipca 2018

  Drogowcy przeanalizują możliwość poprawy komunikacji w tych miejscach, tak aby „turbina” przy ul. Portowej i zjazdy z [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wyciągną tory, wymienią nawierzchnię… Rusza remont Jagiellońskiej!

  27 lipca 2018

  Stan nawierzchni ul. Jagiellońskiej jest kiepski. Do tego dochodzi zmora wielu kierowców, czyli zalegające tam od niemal 9 lat torowisko [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Niebezpieczne skrzyżowanie przy ruchliwym odcinku DK78 doczeka się sygnalizacji świetlnej

  21 marca 2018

  Na skrzyżowaniu przy bardzo ruchliwym odcinku DK 78 prowadzącym z Gliwic do Rybnika zostaną zamontowane światła. Chodzi o niebezpieczną [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Nowy policyjny samochód za prawie 50 tys. zł. Już przekazano kluczyki

  28 grudnia 2017

  Samochód w połowie sfinansowano ze środków samorządowych, pozostałą część pokryła policja. Kluczyki mundurowym, w imieniu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  reklama Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice media w Gliwicach policja portal gliwice Sport w Gliwicach straż miejska UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM