SixSilver Jubiler Gliwice

Od początku roku dzieci i młodzież do 16 lat jeżdżą za darmo po terenie wszystkich 41 miast i gmin, wchodzących w skład Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii

Porozumienie dotyczy KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry i MZK Tychy. Uprawnienie to obowiązuje przez cały rok, także w weekendy, w wakacje i ferie zimowe. 

FORUM

Przypominamy, że jeszcze do końca marca obowiązuje okres przejściowy, kiedy najmłodsi mieszkańcy mogą swobodnie podróżować na podstawie posiadanej przy sobie ważnej legitymacji szkolnej. 

Od kwietnia, żeby korzystać z bezpłatnych przejazdów, trzeba mieć zakodowaną ulgę na karcie ŚKUP. Tylko na tej podstawie będzie można podróżować za darmo. Co ważne, każdy uczeń korzystający z tego uprawnienia ma obowiązek odbijania swojej karty w pojazdach.

Żeby uprawnienie do ulgi zostało zakodowane na karcie, należy pokazać ważną legitymację szkolną pracownikowi Punktu Obsługi Klienta lub Punktu Obsługi Pasażera i wyraźnie zażądać zakodowania ulgi na karcie ŚKUP. Uczniowie, którzy już mają swoją spersonalizowaną kartę ŚKUP powinni zakodować swoje uprawnienie do ulgi na posiadanej karcie.

Uwaga! Dotychczasowa ulga 50% dla uczniów nie jest automatycznie zamieniana na karcie na ulgę 100%.

Jeżeli uczeń nie ma jeszcze takiej karty, należy złożyć wniosek w Punkcie Obsługi Pasażera, w Punkcie Obsługi Klienta lub przez internet (www.kartaskup.pl). Karta wydawana jest bezpłatnie. Jeżeli jednak zdecydujemy się na złożenie wniosku przez internet, trzeba zapłacić 20 zł (pieniądze te znajdą się na koncie wydanej karty i będzie je można wykorzystać na przykład przy zakupie biletów).

Punkty Obsługi Klienta w Gliwicach znajdują się w Kolporterach przy ul. Czapli 24 i ul. Pod Murami 4 oraz na ul. Zwycięstwa 4. Lista wszystkich POK – kliknij tutaj

Rocznikowo kończysz 16 lat. Do kiedy będziesz mógł jeździć bezpłatnie? To zależy kiedy się urodziłeś.

– Twoja legitymacja szkolna jest ważna do 30 września.
– Jeśli urodziłeś się w okresie od 1 stycznia do 30 września, bezpłatnie jeździsz do końca ważności Twojej legitymacji szkolnej, czyli do 30 września właśnie.
– W sytuacji, gdy urodziłeś się później (w okresie do 1 października do 31 grudnia), będziesz jeździć bezpłatnie do dnia swoich urodzin, a nie do dnia końca ważności Twojej legitymacji.

 

15 KOMENTARZE

  1. Nie ma opcji wyrobienia karty śkup dla “gości” powinien skasować bilet ze zniżką 50% 🙁 Podobnie jak i mnie nie obejmuje zniżka dla honorowego krwiodawcę w wielu miastach 🙁

  2. Uważam, że te utrudnienia wymyślono po to, aby skutecznie ograniczyć ilość osób korzystających z bezpłatnych przejazdów, między innymi “załatwiono” właśnie takich pasażerów o których Pan pisze.

  3. Idiotyczne skomplikowanie prostej sprawy, albo cwaniactwo, aby wyeliminować część uprawnionych z korzystania z ulgi. Normalnie, powinna wystarczyć legitymacja szkolna, którą posiada każdy uczeń, na której jest data urodzenia. Przedszkolaki i małe bobasy chyba nie musiałby mieć nic☺.

  4. A jak karta zostanie zniszczona to potem nową nie można ładować przez stronę inernetową tylko trzeba znosić fochy niektórych Pań z Placu Piastów.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here