SixSilver Jubiler Gliwice

Dzisiaj do policyjnego aresztu trafił trzeci z podejrzanych o dokonanie zniszczenia 12 samochodów – tym samym wszyscy sprawcy znajdują się już w policyjnych rękach. To dwóch 18-latków i 17-latek, mieszkańcy Gliwic.

Zatrzymanie jest efektem weryfikacji wielu anonimowych informacji, jakie wpłynęły do nas tuż po opublikowaniu zdjęć. Zgodnie z zasadami, wszystkie osoby informujące pozostaną anonimowe. Detektywi dziękują internautom za solidarne włączenie się w akcję poszukiwania wandali.

FORUM

Przypomnijmy: w minioną niedzielę około godziny 3.30 policja otrzymała zgłoszenie o trzech mężczyznach, którzy zniszczyli auta zaparkowane wzdłuż ulic Zawiszy Czarnego, Bony i Zygmunta Starego.

Jeden ze sprawców przebiegł po masce taksówki stojącej na postoju. Mimo pościgu podjętego przez taksówkarza uciekinier zbiegł. Podczas podjętych natychmiast po zgłoszeniu poszukiwaniach sprawców policjanci zatrzymali kompletnie pijanego młodego mężczyznę, wskazywanego przez świadków jako prawdopodobnego uczestnika niszczycielskiej eskapady. Jednak policyjny nos i przeprowadzone czynności pozwoliły wykluczyć go z kręgu podejrzanych i zwolnić.

Rozpoczęto proces zabezpieczania i przeglądania kamer prywatnych monitoringów z rejonu. Na jednym z zapisów ujawniono nie najlepszej jakości wizerunki, które wystarczyły jednak i policjantom, i niektórym internautom do prawidłowego typowania tożsamości. Po niespełna pięciu dniach śledczy dotarli do podejrzanych. Zabezpieczono też inne dowody. Dziś lub jutro o losach młodych ludzi zadecyduje prokurator.

Kodeks karny przewiduje za niszczenie cudzego mienia karę nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Kodeks cywilny z kolei normuje odpowiedzialność materialną osób dorosłych oraz nieletnich i z całą pewnością będzie miał tu zastosowanie.

74 KOMENTARZE

 1. Za nasze podatki będą mieć darmoe wyro, jedzenie i dach nad głową. Może nie w luksusowym hotelu, ale za nasze podatki

 2. I polecam Wam zainteresowac sie sprawa za pol roku, czy zaplacili za szkody. Dostana w zawieszeniu wyroki i tyle. Beda przez dziesiec lat na czarno pracowac a wlasciciele samochodow nie dostana zlotowki.

 3. Jezeli nie maja dochodow i wlasnosci, to komornik im nic nie zrobi. Prawo chroni przestepcow. Jak mi okradl matol samochod i rozbil trzy ulice dalej, rozprawe wygralem bo sie nie stawil, sprawa u komornika, ktory stwierdzil ze chop nie ma nic, nawet pracy i kasy nie dostane zadnej. Jak nie ma nic, ani nie pracuje, to ciekawe co je.

 4. A kto zapłaci odszkodowanie, kto zadośćuczyni poszkodowanym właścicielom, jeśli debile trafią do więzienia zamiast odpracować szkody co do jednej złotówki z nawiązką przynajmniej 20%

 5. Jeżeli uważasz, że wystarczy spojrzeć na czyjąś twarz i to wystarczy, żeby powiedzieć jakim jest człowiekiem to wydaje mi się, że sama argumentacja sprawia, że to co napisałeś ma bardzo niską wartość i nie należy brać wypowiedzi takich ludzi pod uwagę. Swoje stanowisko opierasz jedynie na przypuszczeniach co po zastanowieniu może okazać się krzywdzące dla ludzi o których mówisz, bo byłem w klubie o którym wspominasz i nie spotkałem się z żadną niemiłą sytuacją z tym związaną. Więc domniemuje, że twoje ewentualne przykre doświadczenia wzięły się z nieprzestrzegania regulaminu klubu. Może czasem warto odrzucić patrzenie na tego typu sytuacje przez pryzmat konfliktu między miastami i zachować obiektywizm 😉

 6. Ciekawe czy by byli tacy mądrzy jak każdy z poszkodowanych też by po nich poskakał, bo ja bym to zrobił chętnie. Życzę im niech dostaną największy wyrok.

 7. K……a jak tu wychowywać dzieci jak jakiś pojeb tak dobrze pamiętam z kukiz15 (słyszałam w radio) chce wprowadzenia ustawy gdzie za zakaz do dostępu dziecka do neta (np w formie kary za przewinienie) rodzice mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za ograniczenie dziecku wolności do dostępu do informacji i wiedzy!!! To wszystko jest już tak poj…bane w tym kraju ,że nie wiedzieć czy się śmiać czy płakać….poza tym nawet jak mają po 18lat to z tego tytułu że na pewno mieszkają z rodzicami i prawdopodobnie przynajmniej ten 17latek jest na utrzymaniu rodziców to taki łomot powinni dostać żeby się nie pozbierali z rozumem. Ale skoro chcą karać rodziców za szlaban do kompa to k…wa rodzice chyba by dostali dożywocie za ten łomot z powodu tych zdewastowanych auta…to wszystko jest CHORE!

 8. Przymusowa praca i areszt domowy Dlaczego mamy płacić na utrzymanie wandali Obroże na nogę i niech nie wychodzi z domu

 9. Arletta Dorota Szymczak napewno mama nauczyła ich jak skakać po samochodzie i jak kopnąć lusterko żeby się urwało Niestety takie czasy nastały żeby zaimponować kolegom trzeba coś rozwalic, zepsuć. Zaraz będzie że bezstresowe wychowanie i konsola są winne. Jedynymi winnymi w tej całej aferze są jedynie debile którzy to zrobili. Dostaną zawiasy i tyle bo skąd maja mieć pieniądze skoro nie pracują. Także wszystko na koszt właściciela

 10. Nie tatuś i nie mamusia, rodzice odpowiadają za dzieci w tym wyrządzone przez dzieci szkody do 18 roku ich życia. Teraz to już są młodzi panowie którzy rozpoczną życie z długami do spłacenia, bo napewno dostaną sądowy nakaz pokrycia szkód.

 11. a skąd niby ten pełnolatek będzie miał pieniądze? Ogólnie jestem za tym aby sam teraz tyrał na to, ale celowo wspomniałem o rodzicach, bo może, skoro podrostek z mlekiem pod nosem biega sobie w nocy po mieście, rodzice zainteresują się, co robi ich pociecha.

 12. Żabole takich rzeczy nie robią 🙂 wbrew pozorom oni sa bardziej kultulrani niż rozpuszczone bachory z Piasta 🙂 np z Mardii 🙂

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here