spot_img
spot_img

Zniszczone urządzenia w Parku Sensorycznym. Rozmawiamy z rzecznikiem ŚSM

Pomysł stworzenia takiego miejsca na terenie Radiostacji był pomysłem trafionym. Dzienna ilość osób – szczególnie w dni wolne i weekendy przekracza nawet śmiałe szacunki sprzed kilku miesięcy. – mówi Mariusz Kopeć rzecznik Śląskiej Sieci Metropolitalnej

W praku przy Radiostacji historia łączy się z nowoczesnością. To miejsce wypoczynku, ale też poznawania i obserwacji tego, co nas otacza – w szczególności dźwięku. 

Park przechodzi teraz etap intensywnego użytkowania, nie dziwi więc, że część elementów, które narażone są na największą eksploatację wymagają drobnych napraw czy wymian – tłumaczy Mariusz Kopeć

Właśnie w taki sposób doszło do uszkodzonych pałeczek w ksylofonie, brakującego mocowania gongu, czy uszkodzenia armaty powietrznej na skutek dalszej jej eksploatacji przez użytkowników pomimo usterki.

Jak zapewnia nasz rozmówca, wykonawca jest zobowiązany do nieodpłatnego usunięcia usterek w ciągu 7 dni. Najpóźniej w połowie przyszłego tygodnia po awariach nie będzie śladu. Park jest monitorowany przez całą dobę kamerami włączonymi w system monitoringu miasta oraz patrolowany przez pracowników ochrony. Jak podkreśla Mariusz Kopeć, powstałe uszkodzenia nie są następstwem celowego działania odwiedzających.

Można poznać zjawisko dźwięku w przystępny sposób, dzięki treściom multimedialny

Park został oficjalnie oddany do użytku 21 października . Projekt został sfinansowany z budżetu Miasta Gliwice. Koszt inwestycji wyniósł niespełna milion złotych. Gliwiczanie mają do dyspozycji urządzenia zarówno mechaniczne, jak i elektroniczne, które pozwalają poznać i zrozumieć zjawisko dźwięku oraz jego fizyczne właściwości.

Poza tymi gigantycznymi „instrumentami” w parku zamontowano urządzenie pozwalające oglądać szeroką panoramę Gliwic z wysokości około 60 metrów nad ziemią. Możemy wcielić się w rolę operatora i sterować kamerą obrotową, która została umieszczona na Radiostacji.

Dla odwiedzających przygotowano też treści multimedialne, dzięki którym w przystępny sposób poznamy zjawisko dźwięku. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Park Doświadczeń Gliwice”. Na kostkowych siedziskach znajdziemy specjalne kody. Co istotne, w parku znalazł się również punkt Hot-Spot.

Nowo powstała przestrzeń jest przyjazna użytkownikom w każdym wieku. Oczywiście teren i urządzenia zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z parku możemy korzystać w godzinach otwarcia terenu Radiostacji, przez cały rok. Terenem parku zarządza Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

101,806FaniLubię
14,808ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj
spot_img
spot_img

Inne artykuły