SixSilver Jubiler Gliwice

Pomysł stworzenia takiego miejsca na terenie Radiostacji był pomysłem trafionym. Dzienna ilość osób – szczególnie w dni wolne i weekendy przekracza nawet śmiałe szacunki sprzed kilku miesięcy. – mówi Mariusz Kopeć rzecznik Śląskiej Sieci Metropolitalnej

W praku przy Radiostacji historia łączy się z nowoczesnością. To miejsce wypoczynku, ale też poznawania i obserwacji tego, co nas otacza – w szczególności dźwięku. 

FORUM

Park przechodzi teraz etap intensywnego użytkowania, nie dziwi więc, że część elementów, które narażone są na największą eksploatację wymagają drobnych napraw czy wymian – tłumaczy Mariusz Kopeć

Właśnie w taki sposób doszło do uszkodzonych pałeczek w ksylofonie, brakującego mocowania gongu, czy uszkodzenia armaty powietrznej na skutek dalszej jej eksploatacji przez użytkowników pomimo usterki.

Jak zapewnia nasz rozmówca, wykonawca jest zobowiązany do nieodpłatnego usunięcia usterek w ciągu 7 dni. Najpóźniej w połowie przyszłego tygodnia po awariach nie będzie śladu. Park jest monitorowany przez całą dobę kamerami włączonymi w system monitoringu miasta oraz patrolowany przez pracowników ochrony. Jak podkreśla Mariusz Kopeć, powstałe uszkodzenia nie są następstwem celowego działania odwiedzających.

Można poznać zjawisko dźwięku w przystępny sposób, dzięki treściom multimedialny

Park został oficjalnie oddany do użytku 21 października . Projekt został sfinansowany z budżetu Miasta Gliwice. Koszt inwestycji wyniósł niespełna milion złotych. Gliwiczanie mają do dyspozycji urządzenia zarówno mechaniczne, jak i elektroniczne, które pozwalają poznać i zrozumieć zjawisko dźwięku oraz jego fizyczne właściwości.

Poza tymi gigantycznymi „instrumentami” w parku zamontowano urządzenie pozwalające oglądać szeroką panoramę Gliwic z wysokości około 60 metrów nad ziemią. Możemy wcielić się w rolę operatora i sterować kamerą obrotową, która została umieszczona na Radiostacji.

Dla odwiedzających przygotowano też treści multimedialne, dzięki którym w przystępny sposób poznamy zjawisko dźwięku. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Park Doświadczeń Gliwice”. Na kostkowych siedziskach znajdziemy specjalne kody. Co istotne, w parku znalazł się również punkt Hot-Spot.

Nowo powstała przestrzeń jest przyjazna użytkownikom w każdym wieku. Oczywiście teren i urządzenia zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z parku możemy korzystać w godzinach otwarcia terenu Radiostacji, przez cały rok. Terenem parku zarządza Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

7 KOMENTARZE

  1. To nie chodzi o to ze ktoś zepsuł tylko się zuzylo na skutek użytkowania. Widziałem ze uszkodzone są 4 urządzenia, armatka, gong, ksylofol, i rurki z paletkami. Po prostu jest zrobione Z gownolitu i będzie się psulo co kilka miesięcy lub częściej.

  2. A może to urządzenie było zbyt skomplikowane do oglądania, dotykania czy uruchomienia?
    Znam ludzi, którzy muszą mieć instrukcję obsługi młotka czy łopaty…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here