rand2

Podziel się!

Zniszczone urządzenia w Parku Sensorycznym. Rozmawiamy z rzecznikiem ŚSM


reklama

Pomysł stworzenia takiego miejsca na terenie Radiostacji był pomysłem trafionym. Dzienna ilość osób – szczególnie w dni wolne i weekendy przekracza nawet śmiałe szacunki sprzed kilku miesięcy. – mówi Mariusz Kopeć rzecznik Śląskiej Sieci Metropolitalnej

W praku przy Radiostacji historia łączy się z nowoczesnością. To miejsce wypoczynku, ale też poznawania i obserwacji tego, co nas otacza – w szczególności dźwięku. 

Park przechodzi teraz etap intensywnego użytkowania, nie dziwi więc, że część elementów, które narażone są na największą eksploatację wymagają drobnych napraw czy wymian – tłumaczy Mariusz Kopeć

Właśnie w taki sposób doszło do uszkodzonych pałeczek w ksylofonie, brakującego mocowania gongu, czy uszkodzenia armaty powietrznej na skutek dalszej jej eksploatacji przez użytkowników pomimo usterki.

Jak zapewnia nasz rozmówca, wykonawca jest zobowiązany do nieodpłatnego usunięcia usterek w ciągu 7 dni. Najpóźniej w połowie przyszłego tygodnia po awariach nie będzie śladu. Park jest monitorowany przez całą dobę kamerami włączonymi w system monitoringu miasta oraz patrolowany przez pracowników ochrony. Jak podkreśla Mariusz Kopeć, powstałe uszkodzenia nie są następstwem celowego działania odwiedzających.

Można poznać zjawisko dźwięku w przystępny sposób, dzięki treściom multimedialny

Park został oficjalnie oddany do użytku 21 października . Projekt został sfinansowany z budżetu Miasta Gliwice. Koszt inwestycji wyniósł niespełna milion złotych. Gliwiczanie mają do dyspozycji urządzenia zarówno mechaniczne, jak i elektroniczne, które pozwalają poznać i zrozumieć zjawisko dźwięku oraz jego fizyczne właściwości.

Poza tymi gigantycznymi „instrumentami” w parku zamontowano urządzenie pozwalające oglądać szeroką panoramę Gliwic z wysokości około 60 metrów nad ziemią. Możemy wcielić się w rolę operatora i sterować kamerą obrotową, która została umieszczona na Radiostacji.

Dla odwiedzających przygotowano też treści multimedialne, dzięki którym w przystępny sposób poznamy zjawisko dźwięku. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Park Doświadczeń Gliwice”. Na kostkowych siedziskach znajdziemy specjalne kody. Co istotne, w parku znalazł się również punkt Hot-Spot.

Nowo powstała przestrzeń jest przyjazna użytkownikom w każdym wieku. Oczywiście teren i urządzenia zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z parku możemy korzystać w godzinach otwarcia terenu Radiostacji, przez cały rok. Terenem parku zarządza Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Informacja z ostatniej chwili: odwołano prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach

Następny artykuł »

Świąteczna nowość w Gliwicach. Ogromna choinka na skwerze nad DTŚ

Skomentuj

 

komentarzy 7

 1. Steed
  14 listopada 2017

  To nie chodzi o to ze ktoś zepsuł tylko się zuzylo na skutek użytkowania. Widziałem ze uszkodzone są 4 urządzenia, armatka, gong, ksylofol, i rurki z paletkami. Po prostu jest zrobione Z gownolitu i będzie się psulo co kilka miesięcy lub częściej.

 2. 11 listopada 2017

  1 ml zł za parę rurek? Kto wygrywa te przetargi? Przecież to co tam się znajduje można policzyć na palcach!

 3. 11 listopada 2017

  przecież tam jest monitoring to jak to możliwe?

 4. 11 listopada 2017

  Centrum Miasta

 5. 11 listopada 2017

  To samo dzieje się w parku Chrobrego co weekend niszczone jest ogrodzenie i jakiś sprzed,ostatnio przy siłowni zwalone ogrodzenie czy tak zachowują się ludzie NORMALNI!!!?????

 6. 11 listopada 2017

  A może to urządzenie było zbyt skomplikowane do oglądania, dotykania czy uruchomienia?
  Znam ludzi, którzy muszą mieć instrukcję obsługi młotka czy łopaty…

 7. 11 listopada 2017

  Jak zwykle dzicz popsula……wpusc chlopa do biura to atrament wyslepie!

pogoda

POGODA

reklama

tekst alternatywny

remonty

 • Zburzą stary most i wybudują nowy. Wymienią też nawierzchnie jezdni i chodników

  07 grudnia 2017

  Na czas robót odcinek został całkowicie wyłączony z ruchu. Objazd wyznaczono ulicą św. Ludwika. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wielu kierowców popełnia w tym miejscu błędy. Jest przetarg na budowę ronda

  23 listopada 2017

  Kierowcy najczęściej nie widzą lub po prostu nie respektują znaku STOP. Jak wynika z policyjnych statystyk, wymuszenie pierwszeństwa [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jest decyzja w sprawie przebudowy “pajączka”. Prace ruszą w przyszłym roku?

  17 listopada 2017

  Organizacja ruchu w tym miejscu sprawia spory problem wielu kierowcom, szczególnie tym spoza Gliwic. Chodzi o [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  reklama Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wiele osób dojeżdża tą drogą na Strefę. W poniedziałek rusza przebudowa

  11 sierpnia 2017

  Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych Gliwice, zakres prac spowoduje konieczność całkowitego zamknięcia drogi nr [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Dni Pyskowic 2017 już w lipcu. Video, C-BooL, Cleo, Mrozu, Vavamuffin

  30 maja 2017

  Serdecznie zapraszamy na dwudniowe święto Pyskowic. W dniach 22-23 lipca 2017 roku na placu „dożynkowym” [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież media w Gliwicach policja portal gliwice Sport w Gliwicach UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM