Podczas minionego weekendu gliwiccy policjanci interweniowali w wielu sprawach, w trakcie których wylegitymowali aż 774 osoby. Zatrzymano 8 poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości – w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Na gorącym uczynku przestępstwa lub w bezpośrednim pościgu ujęto 19 podejrzanych, a wśród nich aż 10 kierujących pojazdami (byli też dwaj nietrzeźwi rowerzyści). W grupie zatrzymanych byli także sprawcy: kradzieży z włamaniem, ucieczki przed radiowozem, rozboju, kradzieży, przestępstw narkotykowych, przemocy domowej.

W trakcie weekendu gliwicka policja zabezpieczała dwie imprezy masowe, co zaangażowało spore siły.

Z soboty na niedzielę policjanci kończący służbę zostali wstrzymani, gdyż zgłoszono zaginięcie 12-letniego chłopca. Miał on wrócić do domu o godz. 17.00, lecz nie pojawił się. Po 21.00 rodzice zgłosili jego zaginięcie.

Rozpoczęto intensywne poszukiwania – patrole przeczesywały miasto, ustalały też kontakty chłopca, jego znajomych. Okazało się, że nikogo nie informując, młody człowiek udał się do rówieśnika i tam nocował. Co zastanawiające, rodzice kolegi nie zainteresowali się, czy ich gość ma zgodę swoich opiekunów… Sprawa będzie wyjaśniana, ważne jednak, że dziecko znalazło się całe i zdrowe.

W trakcie minionego weekendu doszło również do dwóch kradzieży katalizatorów z toyoty RAV 4 oraz mitsubishi outlandera, odpowiednio z rejonu ul. Tarnogórskiej i Kozielskiej. Niestety, nikt nic nie słyszał, nikt niczego nie zauważył.
Przy okazji apelujemy do właścicieli aut, aby zwracali uwagę na swoje pojazdy, na miejsce ich parkowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here