spot_img

18-latka wysłała kod BLIK „znajomemu w potrzebie”. Straciła 800 zł.

spot_img

Jeśli nagle osoba z kręgu twoich znajomych w mediach społecznościowych prosi o pożyczkę i przesłanie kodu BLIK, bądź ostrożny, szczególnie gdy nigdy wcześniej nie pożyczałeś jej pieniędzy tą metodą. Uważaj – to może być OBCY, który czyha na twoje pieniądze!

Niestety, jak działają oszuści, przekonała się 18-letnia kobieta, która otrzymała prośbę przez komunikator od „osoby znajomej” i nie sprawdzając, przekazała kod, a tym samym straciła 800 zł.

Policjanci apelują, aby być ostrożnym i nie przesyłać kodów BLIK bez potwierdzenia, kto tak naprawdę o nie prosi.

Przestępcy pokonują zabezpieczania do kont na portalach społecznościowych, pozyskując jednocześnie dostęp do aplikacji Messenger i za jej pośrednictwem proszą znajomych oraz rodzinę użytkownika, którego konto przejmą, o pieniądze. Tacy oszuści działają na terenie całego kraju. Mieszkanka Gliwic zorientowała się, że została „nabrana”, dopiero po kontakcie telefonicznym z domniemanym pożyczkobiorcą.

Prośby o wygenerowanie kodu BLIK, wysyłane za pośrednictwem komunikatorów internetowych, to zazwyczaj próba oszustwa. Zanim zdecydujemy się podać kod z dostępem do naszej gotówki, warto skontaktować się osobiście bądź telefonicznie z osobą, która o nią prosi i tę prośbę zweryfikować. Z pewnością uchroni nas to przed działaniem oszustów.

Przypominamy, aby dla własnego bezpieczeństwa co jakiś czas zmieniać hasła do kont na różnego rodzaju portalach i chronić do nich dostępu.

W sobotę, na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód, Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował zatrzymanego przez gliwickich policjantów 38-letniego mężczyznę, podejrzanego o dwa przestępstwa rozbójnicze na terenie Knurowa.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły