spot_img

Już 3 września Rodzinny Piknik Seniora w parku Chopina. Od godz. 13.30

spot_img

Uwielbiana impreza seniorów (i nie tylko) powraca! Już 3 września Rodzinny Piknik Seniora zamieni park Chopina w najpogodniejsze miejsce w mieście. Szykuje się mnóstwo atrakcji dla wszystkich. Tak się bawią najdojrzalsi mieszkańcy naszego miasta!

Zainaugurowany w 2012 roku Gliwicki Rodzinny Piknik Seniora błyskawicznie zyskał sympatię gliwiczan i na dobre wpisał się w kalendarz miejskich imprez. W tym roku odbędzie się już po raz dziesiąty i jak zwykle wypełni nasze miasto pozytywną energią. Zanim rozpocznie się zabawa w parku Chopina, gliwiccy seniorzy wezmą udział w tradycyjnej paradzie.

Będzie radośnie i kolorowo! Zbiórkę zaplanowano o godz. 13.30 przy Domu Tekstylnym Weichmanna (ul. Zwycięstwa 37). O oprawę muzyczną przemarszu zadba Orkiestra Dęta z Ostropy, a całość ubarwią gliwickie mażoretki.

Od godz. 14.00 do 19.00 park Chopina wypełni masa atrakcji. Punktem centralnym będzie scena, na której zaprezentują się gliwickie przedszkolaki, młodzież wraz z zespołami artystycznymi oraz uzdolnieni seniorzy. Do wspólnego śpiewania i tańca uczestników imprezy porwą zespoły: Happy Jędrowski Show, Alpina Show oraz Metrum, a dla najbardziej roztańczonych stanie – jak zwykle – parkiet taneczny. Bo jedno jest pewne – tego dnia trudno będzie usiedzieć w miejscu!

Różnorodnych atrakcji będzie można szukać też na specjalnie przygotowanych stoiskach. W tym roku będzie ich aż… 60! Zaplanowano 5 stref tematycznych:

  • Kultury i edukacji z animacjami i licznymi konkursami. Znajdziemy tu ciekawe zajęcia organizowane m.in. przez Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej, Teatr Miejski czy Fundację Różyczka. Na stoiskach szkolnych będzie można sprawdzić, jak działają roboty edukacyjne lub przeprowadzić doświadczenia naukowe. Coś dla siebie znajdą też fani klocków, gier planszowych i rękodzieła;
  • Aktywności, czyli gry, zabawy ruchowe, warsztaty taneczno-akrobatyczne i konkursy;
  • Technologii i innowacji, gdzie o widowiskowe pokazy zadbają m.in. Śląski Yacht Club, przedstawiciele gliwickiej policji, straży miejskiej i straży pożarnej, a Klub Sportów Łączności – podczas warsztatów radiowych – pomoże przetestować łączność w amatorskiej radiostacji;
  • Zdrowia i urody – to tutaj na uczestników czekać będą lekarze specjaliści, dietetycy i fizjoterapeuci. Będzie okazja, by porozmawiać o profilaktyce zdrowia, sprawdzić poziom glukozy i ciśnienia, przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, a kobiety w wieku od 50 do 69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Odbędą się także warsztaty tematyczne – m.in. dietetyczne i perukarskie. Zaplanowano też zajęcia jogi.
  • Strefa Seniora skupi członków Klubów Seniora, przedstawicieli dzielnic i miejskich instytucji. To możliwość porozmawiania z fachowcami w wielu dziedzinach oraz uzyskania informacji – począwszy od oferty kulturalnej, a skończywszy na ubezpieczeniowej czy możliwościach otrzymania pomocy finansowej. Wszystko to, o co senior chciałby zapytać, w jednej strefie!

Podczas pikniku nie zabraknie stoisk gastronomicznych i punktu PWiK, gdzie wszyscy spragnieni goście będą mogli spróbować głębinowej wody gliwickiej, serwowanej z saturatora. 

Organizatorem Gliwickiego Rodzinnego Pikniku Seniora jest Miasto Gliwice, a współorganizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna oraz Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły