Pojawiły się nowoczesne, kolorowe i bezpieczne urządzenia. Siódma edycja konkursu to 47 placów zabaw wyposażonych w urządzenia o wartości 340 tys. zł. 

Doposażenie placów zabaw w atrakcyjne huśtawki, karuzele, drabinki, kiwaczki czy ścianki wspinaczkowe jest możliwe m.in. dzięki organizowanemu przez miasto konkursowi Gliwickie Place Zabaw.

Konkurs Gliwickie Place Zabaw jest realizowany w mieście od 2010 r. Polega na doposażeniu przestrzeni zabaw dziecięcych w atrakcyjne sprzęty. Miasto finansuje jedno urządzenie wybrane przez wspólnotę mieszkaniową czy spółdzielnię pod warunkiem, że wcześniej, w ramach konkursu, podmioty te również, już na koszt własny, zaopatrzyły plac zabaw w inne dodatki lub zmodernizowały jedno z urządzeń.

 Zależy nam, by place zabaw w mieście były przede wszystkim estetyczne, bezpieczne i funkcjonalne. Ważna jest również aktywizacja wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Dlatego powstał konkurs Gliwickie Place Zabaw, który ma zapewnić dzieciom i młodzieży atrakcyjne miejsca, z których będą chciały i mogły bezpiecznie korzystać wyjaśnia Iwona Janik z Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Na przestrzeni lat gliwickie place zabaw zyskały nie tylko nową estetykę, ale również funkcjonalność

Sprzęty znajdziemy na placach zabaw przy ul.: Poezji, Perkoza, Jowisza, PCK, Literatów, Wiślanej, Rolnej, Rzeczyckiej, Obrońców Pokoju, Gwarków, Zimnej Wody, Alei Majowej, Junaków, Kusocińskiego, Łokietka, Grottgera, Młodych Patriotów, Floriańskiej, Kozielskiej, Tylnej, Witkiewicza, Przyszłości, Kochanowskiego, Paderewskiego, Czajki, Sztabu Powstańczego, Gwardii Ludowej, Pogodnej, Toszeckiej, Czwartaków, ZWM, Pocztowej, Wita Stwosza, Chorzowskiej, Szarych Szeregów, ONZ, Kasprzaka, Gagarina i Solskiego. W tym roku, w ramach VIII edycji konkursu, na gliwickich placach zabaw pojawią się kolejne nowe urządzenia.

źródło i foto: UM Gliwice
foto: pixabay

2 KOMENTARZE

  1. To doskonała wiadomość. Więcej bezpiecznych placów zabaw oznacza więcej zabawy dla naszych dzieci.
    Listę placów zabaw w całej Polsce możecie znaleźć na:
    http://znajdzplac.pl

    Serdecznie zapraszam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here