spot_img

54-latek czekał na autobus, został pobity do nieprzytomności

spot_img

W miniony weekend policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Pyskowicach zatrzymali Dominika Ż.

Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie rozboju na 54-letnim mieszkańcu Pyskowic. Zabrzanin dokonał pobicia i zaboru mienia, a teraz odpowie za swoje czyny przed sądem. Na wniosek prokuratury 30-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

W niedzielne popołudnie, oczekujący na autobus 54-letni mieszkaniec Pyskowic został nagle zaatakowany przez nieznajomą mu osobę. Agresor, używając siły fizycznej i uderzając go, doprowadził do jego utraty przytomności. Po przybyciu na miejsce policjanci podjęli natychmiastowe działania. Czynności operacyjno-rozpoznawcze przyniosły pożądany skutek. Chwilę później 30-latek został zatrzymany, a mienie, które ukradł w postaci telefonu, portfela i gotówki powróciło do Pyskowiczanina.

Okazało się, że Dominik Ż. posiada bogatą przeszłość kryminalną. Wcześniej odpowiadał między innymi za kradzieże z włamaniem, paserstwo czy posiadanie środków odurzających.

We wtorek prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd już przychylił się do złożonego wniosku i mężczyzna na rozprawę poczeka w areszcie.

Sprawcy rozboju zgodnie z przepisami prawa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Gliwicach
fot. Zdjęcie poglądowe

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,272FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły