spot_img

PKO Półmaraton już wkrótce w Gliwicach! Będą też krótsze trasy

spot_img

Chcesz spróbować swoich sił w jesiennym półmaratonie, zaliczyć „gliwicką dychę” lub wyścig nordic walking bądź krótszą trasę biegową na dystansie 5 km? Zgłoś się do 9. PKO Półmaratonu Gliwickiego, organizowanego w tym roku 8 października.

Zapisy są prowadzone na stronie https://b4sportonline.pl/PolmaratonGliwicki/.

Entuzjaści półmaratonu będą mieli do pokonania trasę o długości 21 097,5 m. Fani krótszych biegów i nordic walking zmierzą się z dystansem 10 km oraz 5 km. Z planowanym przebiegiem tras oraz ich charakterystyką można się już zapoznać na stronie polmaratongliwicki.pl.

Start biegu na dystansie półmaratońskim wyznaczono na godz. 8.00 spod Prezero Areny Gliwice (ul. Akademicka 50). Kwadrans później, z powstającego terenu rekreacyjnego na Wilczych Dołach w dzielnicy Sikornik, wyruszą w trasę po mieście uczestnicy „gliwickiej dychy” i wyścigu nordic walking. Na końcu, o godz. 8.30, ze startu wyznaczonego przy ul. Zwycięstwa pobiegną osoby zgłoszone do biegu na dystansie 5 km. Zawodników będzie obowiązywał limit czasu – maksimum 3 godziny na półmaraton, 90 minut na 10 km oraz 45 minut na 5 km. Metą dla wszystkich będzie PreZero Arena Gliwice.

Regulamin biegów można znaleźć na stronie internetowej www.polmaratongliwicki.pl. Organizatorem imprezy dofinansowanej z budżetu Miasta Gliwice jest  Fundacja Bieg Rzeźnika. 

mapa półmaratonu

Źródło: UM w Gliwicach

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły