materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Bajki, Baśnie i… Balet

spot_img

Bajki w kinie AmokKażdy już myśli o upragnionej majówce, o odpoczywaniu i byczeniu się na plaży czy spacerkach po górach! Lecz zanim wyruszymy w świat, warto jeszcze sprawdzić co się dzieje w mieście pod koniec tego miesiąca.

Gdy Wasze dzieci będą miło spędzać czas, warto się w międzyczasie zastanowić nad pójściem do Amoka na godzinę 16.45 gdyż odbędzie się kolejna transmisja na żywo z moskiewskiego Teatru Bolszoj.

Dzięki najnowszemu projektorowi cyfrowemu, mamy możliwość oglądania już nie tylko „The Metropolitan Opera: Live in HD“. Balet Bolszoj i Opera Bolszoj należą do najstarszych i największych zespołów baletowych i operowych na świecie – każdy widz kina Amok otrzyma zatem możliwość uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych na światowym poziomie. 

Na ekranie miłośnicy tańca zobaczą balet Dymitra Szostakowicza pt. “Jasny Strumień“. Osadzona w  realiach początku XX wieku, akcja rozgrywa się w kołchozie, do którego przyjeżdża na występy grupa artystów. Wśród nich jest pewna bardzo atrakcyjna tancerka, wzbudzająca wielkie zainteresowanie męskiej części pracowników i tym samym zazdrość ich żon. Nie brak w tym dziele zabawnej intrygi z typowymi dla utworów komicznych przebierankami i zamianami ról.

Jeśli czytanie bajek spodobało się także i nam, to zaraz po majówce bo 11 maja pędzimy na wykład, przy zielonej herbatce, poświęcony właśnie baśniom. Czego uczą nas Czerwony Kapturek, Kopciuszek, historia Karen i jej czerwonych trzewiczków, Żabi król  czy Śnieżka – o tym opowie nam Pani Ewa Chudyba, historyk filozofii. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00, wstęp wolny. 

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły