spot_img

Czy kulinarny klasyk wróci na Zwycięstwa? Miasto ogłosiło przetarg!

spot_img

ZBM I TBS ogłosił przetarg ograniczony na wysokość stawki czynszu w lokalu użytkowym w przy ul. Zwycięstwa 36.

Miasto chce wynająć i tym samym tchnąć nowe życie w kolejną, tym razem dużą, śródmiejską nieruchomość o długich tradycjach usługowych i gastronomicznych oraz kulturalnych. Pomyślny finał sprawi, że w ponad 100-metrowym lokalu na parterze narożnej kamienicy sąsiadującej z Centrum Kultury Victoria mogłaby znów, jak za czasów belle époque, działać stylowa restauracja łącząca wysmakowaną kuchnię z kulturalno-literackim twistem. 

Na początku XX wieku w budynku przy ul. Zwycięstwa 36 działał cieszący się wielką renomą kompleks „Hotel und Cafe Victoria”. Na parterze, od frontu, znajdowała się ogólnodostępna sala restauracyjna, w której odbywały się m.in. spotkania gliwickich esperantystów. Jak opisuje Małgorzata Kaganiec w artykule o hotelach w przedwojennych Gliwicach, dzięki sąsiedztwu ogromnej sali teatralnej (to obecnie Ruiny Teatru, przy których działa Centrum Kultury Victoria) goście restauracji mogli liczyć zarówno na ucztę smaków, jak i zmysłów. 

Zwycięstwa 36 przed wojną

Aby odrodzić te tradycje i w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w bliskości prężnie działającego CK Victoria, miasto przeznaczyło parterowy lokal użytkowy o powierzchni 114,82 m2 przy ul. Zwycięstwa 36 do przetargu ograniczonego. 

Przetarg ustny ograniczony ogłoszony przez Zarząd Budynków Miejskich I Towarzystwo Budownictwa Społecznego odbędzie się 18 sierpnia o godz. 10.00 (pokój 121, I piętro, ul. Dolnych Wałów 11). Wywoławcza stawka czynszu za 1 m2 powierzchni lokalu wynosi 10 zł, a wadium – 3445 zł. 


Zwycięstwa 36 – w poszukiwaniu smaków kultury
fot. M. Foltyn/UM w Gliwicach

Lokal przy ul. Zwycięstwa 36 będzie można oglądać 7 sierpnia w godzinach 9.00 – 9.30.

Poszukiwani są przedsiębiorcy zainteresowani prowadzeniem w nim restauracji lub kawiarni, mający aspiracje i pomysł na poszerzenie tej działalności o różnorakie formy edukacji kulturalnej, artystycznej i twórczej, koncerty, recitale, performance, projekcje, spotkania z twórcami, wykłady, prezentacje, wystawy, spotkania literackie i wydarzenia taneczne. Umowa najmu zawarta zostanie na 10 lat.

Szczegółowe informacje o przetargu można znaleźć na stronie internetowej zbmgliwice.pl

Źródło: UM w Gliwicach
fot. M. Foltyn/UM w Gliwicach, fotopolska.eu

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły