Zakończył się trwający od sierpnia pilotażowy miejski projekt „Złota raczka dla seniora”. Z usług fachowców oferujących drobne naprawy gliwiccy seniorzy skorzystali 269 razy. Wykonane prace naprawcze wyceniono na prawie 42 tys. zł.

Fachowiec wzywany „na telefon” pomagał w szczególności osobom samotnym i chorym. Każdy gliwiczanin po ukończeniu 60. roku życia mógł skorzystać z usług złotej rączki raz w miesiącu. Pomoc w ramach projektu była bezpłatna, ale koszt wykorzystanych do naprawy materiałów przekraczający 30 zł pokrywał senior.

Projekt spotkał się z pozytywnym odbiorem – w 4 miesiące wykonano 269 napraw na kwotę 41 834,89 zł. Najczęściej – 146 razy – fachowiec wzywany był do usterek związanych z instalacją wodno-kanalizacyjną. 77 usług dotyczyło prac stolarskich – regulacji stolarki okiennej, naprawy lub wymiany zamka, naprawy lub zawieszenia półek, wymiany zawiasów. 39 usług związanych było z elektryką: wymiana gniazdek, naprawa wyłącznika lampy, naprawa pieca trójfazowego, sprawdzenie instalacji elektrycznej, zawieszanie i podłączanie żyrandola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here