Wielkimi krokami zbliża się wydarzenie Day of EYP Poland Gliwice 2018

29 września w Pierwszym Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. E. Dembowskiego w Gliwicach spotka się ponad 70 młodych Europejczyków, chcących przedyskutować wyzwania polityczne, społeczne oraz kulturalne, przed którymi stoi dzisiejsza Wspólnota Europejska.

O wydarzeniu

Spotkania EYP odbywają się według sprawdzonego formatu stosowanego przez wszystkie siostrzane organizacje w Europie. W pierwszej części uczestnicy poznają się oraz budują zespoły w procesie gier integracyjnych i komunikacyjnych. Następnie, symulując pracę autentycznych komisji Parlamentu Europejskiego, dyskutują nad aktualnymi problemami oraz opracowują projekt rozwiązań, tzw. rezolucję. Ostatniego dnia Sesji ma miejsce Zgromadzenie Generalne, będące odwzorowaniem posiedzenia plenarnego Parlamentu Europejskiego.

Europejski Parlament Młodzieży (EYP)

jest niezależną i apolityczną organizacją pozarządową działającą od 1987 r. Dziś jest jedną z największych platform debaty i edukacji politycznej, wymiany poglądów oraz spotkań międzykulturowych młodych ludzi. Naszym celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do aktywnego uczestnictwa w debacie na temat przyszłości Europy oraz w życiu społecznym i politycznym swojego regionu, kraju i kontynentu. Ponadto pragniemy przyczynić się do ich rozwoju osobistego, dając im możliwość zaangażowania jako wolontariusze na wiele sposobów. Za naszą pracę na rzecz społeczeństwa obywatelskiego zostaliśmy uhonorowani tytułem Krajowego Laureata Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here