spot_img

Dla Gliwic nie ma ratunku, opłata za A4 coraz bliżej

spot_img

opłaty za obwodnicę Dzisiaj w GliwicachWszyscy niecierpliwie czekali na efekty działań władz miasta i ministerstwa, dotyczące autostradowej obwodnicy miasta. Niestety najprawdopodobniej nasze kieszenie – pomimo obietnic – będą drążyć opłaty za przejazd odcinkiem Sośnica – Kleszczów.

Wszystkie zapewienia rządzących okazały się tylko tymczasowym zabiegiem, który miał załagodzić społeczną frustrację. Pomimo głośnych zapowiedzi Ministerstwa Transportu nad wyłączeniem 17 kilometrowego odcinka z opłat, nie ustalono żadnych prawnych rozwiązań tego przypadku. 
W środę na konferencji w Katowicach, Dyrektor ds. Komunikacyjnych firmy Kapsch ogłosił, że wszelkie przygotowania do poboru opłat w Żernicy, będą zakończone 1 czerwca. 

Oznacza to, że kierowcy, którzy postanowią przyjechać do Gliwic, będą mieli okazję zasilić budżet na wszystkich zjazdach do miasta. Opłaty nie będą dotyczyć tylko węzła w Sośnicy. Za odcinek do Bojkowa kierowcy zapłacą 50 gr, w Ostropie 1,2 zł, a w Kleszczowie 1,9 zł! 
Całkowity koszt przejazdu dla samochodów osobowych na 164 kilometrowym odcinku A4 z Żernicy do Bielan Wrocławskich wyniesie 16 zł i 20 gr, co daje nam 10 gr za kilometr.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,240FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły