W marcu tego roku informowaliśmy, że gliwiczanka, Karo Glazer jest w finale najważniejszego konkursu na świecie dla songwriterów, odbywającego się co roku w amerykańskim Nashville. W jury konkursu zasiadły światowe sławy muzycznej sceny m.in. członkowie grupy COLDPLAY, DUA LIPA i TOM WAITS.

Miło nam poinformować, że Karo Glazer jest w tym roku jednym ze zwycięzców tego konkursu, co czyni ją pierwszym polskim artystą w historii, który stanął na podium International Songwriting Competition. 

Organizatorzy International Songwriting Competition ogłosili w Nashville (USA) w maju 2020 listę laureatów najnowszej edycji największego i najbardziej prestiżowego konkursu dla songwriterów na świecie. W tym roku w gronie zwycięzców, po raz pierwszy w historii konkursu, znalazł się polski artysta. Drugie miejsce przyznano Karo Glazer i jej kompozycji “Flying Circle”.

To wielki sukces polskiej muzyki za granicą, zwłaszcza że w jury zasiadały absolutne gwiazdy światowej klasy w tym m.in. Dua Lipa, Tom Waits, John Mayall i Danilo Perez czy członkowie zespołu Coldplay. W gronie jego laureatów znaleźli się do tej pory m.in. Gotye, Lindsey Stirling, Kimbra, Gregory Porter, Bastille i Omar Sosa. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 18 000 piosenek z ponad 140 krajów na świecie.

Karo Glazer, wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna ujęła jury niezwykle oryginalnym utworem zatytułowanym “Flying Circle”. Utwór zaśpiewany jest w całości scatem i ku zdziwieniu wielu, nie padają w nim żadne słowa. W nagraniu zwycięskiego utworu brali udział legendarni muzycy: Mike Stern, John Taylor, Lars Danielsson i Andrzej Olejniczak. Utwór utrzymany jest w radosnej stylistyce.

Artystka zdradza, że do skomponowania utworu nakłonił ją znany basista Richard Bona, który zaraził ją miłością do afrykańskich rytmów. Obecnie Karo Glazer pracuje nad polskim utworem dla UNESCO w ramach światowej akcji #weRculture. Utwór niebawem pojawi się w sieci.

Karo jest obdarzona aż cztero oktawową skalą głosu, co pozwala jej z dużą lekkością wykonywać utwory praktycznie w każdym stylu, począwszy od jazzu i popu, a skończywszy na utworach muzyki klasycznej czy nawet hip hopie. Jest wirtuozerką głosu w każdym tego słowa znaczeniu, a jej charyzma nie pozwala o sobie zapomnieć.

Jej niezwykła energia podnosi publiczność z miejsc, a Mike Stern dodaje: „Karo to nie dziewczyna, to Dynamit!”, czemu artystka zawdzięcza swój przydomek „Lady Dynamite“. Jest wokalistką, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym w jednej osobie. Lars Danielsson mówi o niej , że jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych wokalistek jakie słyszał od lat.

1 KOMENTARZ

  1. Warto odnotować, że kilka lat temu Krzysia Górniak zajęła ósme miejsce w tym samym konkursie, ale internet jeszcze raczkował i mało kto ten fakt zauważył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here