23 listopada Piast Gliwice Futsal rozpoczyna zmagania w Elite Round futsalowej Ligi Mistrzów. Na Majorce zmierzy się z chorwackim MNK Novo Vrijeme, hiszpańską Palmą Futsal oraz słoweńskim FC Dobovec.

Do Final Four awansuje tylko zwycięzca grupy. Jeszcze żadnej polskiej drużynie nie udała się ta sztuka!

Piast jest czwartą w historii polskiego futsalu drużyną, która awansowała do tzw. Elite Round. Wcześniej sztuka ta udała się tylko Akademii FC Pniewy, Cleareksowi Chorzów i Rekordowi Bielsko-Biała. Na tym poziomie szesnaście zespołów podzielonych na cztery grupy gra o prawo gry w Finał Four, czyli turnieju, w którym czterech zwycięzców poszczególnych grup powalczy już o Puchar Europy.

  • W pierwszym meczu gliwiczanie zmierzą się z mistrzem Chorwacji – MNK Novo Vrijeme. Aktualnie Chorwaci prowadzą w tabeli i mają doświadczenie w Lidze Mistrzów. To spotkanie zostanie rozegrane 23 listopada po godz. 17.00.
  • W czwartek 24 listopada przeciwnikiem gliwiczan będzie Palma Futsal. Wicemistrzowie Hiszpanii są faworytem tej grupy. Początek – godz. 20.15.
  • Na koniec, czyli w sobotę 26 listopada o godz. 17.00 podopieczni Orlando Duarte rozpoczną starcie z mistrzem Słowenii – FC Dobovec. W ostatnich latach drużyna ta stale występują w Lidze Mistrzów.

Trzymamy kciuki za Mistrzów Polski! Orlando Duarte z pewnością wie, jak nastawić zawodników do gry przeciwko drużynom z europejskiej czołówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here