Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 308 uczestników i organizatorów z całego powiatu gliwickiego; wśród uczestników Rajdu byli także harcerze z Katowic oraz Zabrza. Rajd rozpoczął się w piątkowe piątek popołudnie grą terenową z Rudzińca do Łączy.

Harcerze wcielili się w role członków wywiadu wojskowego – uczestnicy przekonani byli, że są na szkoleniu, w rzeczywistości prowadzili profesjonalne działania wywiadowcze.

fot. Marek Pęczak

Zuchy swoją przygodę z Rajdem rozpoczęły w dzielnicy Knurowa – Krywałdzie, gdzie okazało się, że ich zadaniem jest pomoc postaci znanej jako Indiana Jones w odnalezieniu ukrytego skarbu. Zuchy wykonywały liczne zadania zręcznościowe oraz wymagające kreatywności i sprytu.

Również w Krywałdzie zaczęli harcerze starsi, którzy wcielili się w rolę detektywów – akcja gry rozgrywała się w 1921 r., a zadaniem uczestników było odkrycie kto wykrada proch w fabryce „Lignoza”.

fot. Marek Pęczak.

Rajd zakończył się Mszą Świętą oraz apelem, podczas którego zwycięzcom wręczono nagrody. Patronat nad Rajdem objęli: Prezydent Miasta Gliwice, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Starosta Powiatu Gliwickiego. Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Miasta Gliwice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here