Sezon grypowy w pełni

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że tylko w ostatnim tygodniu stycznia zarejestrowano ponad 20 tysięcy przypadków zachorowań na grypę i przypadki grypopodobne na terenie województwa śląskiego

Najwięcej zachorowań jest w Gliwicach – 3990 przypadków, Chorzowie (2989) i Częstochowie (2807)

-Współczynnik zapadalności na grypę w czwartym tygodniu stycznia 2018 roku wyniósł 449,10/100 tys. mieszkańców i jest niższy od współczynnika zapadalności w analogicznym okresie 2017 roku (638,82/100 tys. mieszkańców), który jest najwyższym współczynnikiem zapadalności jaki zanotowano w województwie śląskim w porównaniu z analogicznymi okresami lat poprzednich.- czytamy w komunikacie Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. 

38 KOMENTARZE

  1. Co za bzdury z ta grypa…, ja od 50-ciu lat na oczy nie widzialam i nie odczulam grypy,… a i szczepionki nigdy w zyciu nie przyjelam…, to od ukladu odpornosciowego zalezne bedzie, czy on bedzie slaby czy nie…, wiec zadbac najpierw o ten uklad a i higiena osobista i bedzie ok.

  2. Grypa czy przeziebienie? Bo czuje, ze ten post podprogowo sugeruje ‚zaszczep sie na grypę bo umrzesz albo sie obsrasz!’ W tych czasach wmawia nam sie na co rzekomo chorujemy, żryj antybiotyk albo przyjmuj szczepionke. A do czego sie to sprowadza?

  3. Eliza Kon mam na myśli te przypadki znajomych moich którzy tak jak napisałam mają bardzo uciążliwe dolegliwości ale po przebadaniu lekarz nie stwierdza grypy tylko silną infekcje lub anginę a wszędzie straszą że atakuje grypa…to mam na myśli.Pozatym grypa zawsze występuje z wysoką gorączką…jedynie jelitowa ma inną postać…

  4. U mnie rodzinnie, najpierw córka, potem ja a teraz mąż. Żadne z nas nie było u lekarza bo tragicznie nie było, a córę minął kolejny antybiotyk (za kazdym razem dostaje antybiotyk mimo że grypa to wirus…) stwierdziłam że poczekamy zobaczymy. I obie już jesteśy zdrowe jeszcze mąż dororywa:)

  5. Tylko coś mi tu nie gra…bo wszędzie piszą o grypie a jak słyszę od znajomych (fakt dużo osób teraz jest chorych)to jest osłabienie jest ból gardła,katar fatalne samopoczucie…ale nie ma wysokiej gorączki.Zastanawia mnie dlaczego tak uparcie w nagłówkacj piszą “GRYPA atakuje”…

  6. Ludzie nir sa zachartowani siefza2 w bloku i pokoju 2×2 cieplo centralne dzieci nie wypuszczaja na dwor o to sa skutki .

  7. Zdrowie zaczyna się od odżywiania.Tegoroczne szczepionki przeciwko grypie nie działają na tegoroczny wirus …każdy wirus grypy co rok jest inny a szczepionki są produkowane ze starszej mutacji …Czyżby zbliżał się termin przydatności do spożycia tych gównianych specyfików że tak straszycie ?

  8. Jacek Bartoszek niestety ale są tacy którzy myślą że szczepionka ich uchroni…Znam przynajmniej 3 osoby które w 2-3 mies po zaszczepieniu dopadła taka grypa że w życiu tak nie chorowały ech…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here