SixSilver Jubiler Gliwice

Gliwice pojawią się w drugim sezonie serialu „Stulecie Winnych” produkowanego przez Telewizję Polską. To właśnie tutaj twórcy odnaleźli niepowtarzalną architekturę, która pozwoli odtworzyć klimat okupowanej Warszawy, getta, Powstania Warszawskiego, a także pierwszych powojennych lat stolicy.

„Stulecie Winnych” to saga o zawikłanych losach rodziny Winnych. Bohaterowie mierzą się z trudną historią Polski podczas II wojny światowej i później, w czasach represji władz komunistycznych. W serialu występują między innymi Kinga Preis i Jan Wieczorkowski.

tygiel
"Stulecie Winnych" kręcone w Gliwicach

Gliwice pojawią się w drugim sezonie serialu „Stulecie Winnych” produkowanego przez Telewizję Polską. To właśnie tutaj twórcy odnaleźli niepowtarzalną architekturę, która pozwoli odtworzyć klimat okupowanej Warszawy, getta, Powstania Warszawskiego, a także pierwszych powojennych lat stolicy. https://dzisiajwgliwicach.pl/gliwice-jak-okupowana-warszawa-tvp-kreci-serial-na-starowce/

Opublikowany przez Dzisiaj w Gliwicach Piątek, 6 września 2019

6 KOMENTARZE

  1. Chwały to miastu nie przynosi. Zachowanie takiego skansenu w centrum miasta (75 lat po wojnie) jest swoistym rekordem. Teraz już wiemy jaka “przyszłość jest tu”.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here