W niespełna półtora roku po oddaniu do użytku nowej siedziby, firma Marco przygotowuje się do realizacji kolejnej dużej inwestycji. Dzisiaj w gliwickiej siedzibie firmy Prezes Zarządu Marco sp. z o.o. Marek Śliboda i Wiceprezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Jerzy Łoik podpisali akt notarialny na zakup działki inwestycyjnej o powierzchni 3,46 hektara o wartości ponad 6,3 mln zł.

marco_gliwice

Działka bezpośrednio sąsiaduje z terenem, na którym usytuowana jest obecna siedziba firmy. Na nowym terenie kosztem ponad 60 mln zł powstanie kampus Marco – za tę kwotę rozbudowana zostanie istniejąca infrastruktura – powstanie kolejna hala produkcyjna oraz magazyn, a także powierzchnie biurowe. Ponadto w planach jest budowa Centrum Projektowania Produktów i Usług, Centrum Badawczo-Rozwojowego z nowoczesnym laboratorium, Centrum Edukacji, w którym kształcone będzie nowe pokolenie odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorców i menedżerów, a także wysokiej jakości infrastruktura pracownicza w postaci restauracji oraz przedszkola dla dzieci pracowników.

mapa

Zgodnie z planem prace nad budową ruszyć mają z początkiem 2018 roku, a zakończyć w roku 2020. Nowa inwestycja oznacza stworzenie ponad stu nowych miejsc pracy, głównie dla wyspecjalizowanej kadry inżynierskiej, ale także dla pracowników produkcyjnych i administracyjnych.

Marek Śliboda: To kolejny przełomowy krok w historii naszej firmy. Od kilkunastu lat bacznie przyglądamy się światu, jego potrzebom i problemom. Czujemy, że jesteśmy gotowi się z nimi zmierzyć. Kampus, który tu powstanie będzie miejscem, w którym będziemy te problemy wnikliwie badać, analizować i projektować dla nich rozwiązania. Z kolei Centrum Edukacji i Biznesu będzie miejscem, w którym prowadzony od ubiegłego roku projekt Marco Business School będzie konsekwentnie kontynuowany i rozwijany, czego efektem – taką mamy nadzieję – będzie nowe pokolenie przedsiębiorców – innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie.

29 KOMENTARZE

 1. Polecam każdemu przed zbluzganiem czegokolwiek poczytać na ten temat, jeśli chodzi firmę Marco – można wpisać w google i poczytać. Jest oficjalna strona i wszystko pisze – czym się firma zajmuje również. Osoby które zaczynają od krytyki wszystkich pomysłów, przedsiębiorstw czy miasta zastanówcie się nad prawdziwością Waszych poglądów. Z tego co mi wiadomo firma Marco jest prężną firmą w której atmosfera w pracy jest niesamowita a zarobki na godnym poziomie. Przed zanegowaniem polecam poczytać a może i zaaplikować ( aktualnie czekam na propozycje pracy na ich stronie internetowej ) a nóż, może zostanę wybrany 🙂

 2. Proponuje Ci zapoznać się z firmą Marco, troszkę się o niej dowiedzieć 😉 Może wtedy przestaniesz pisać rzeczy niezgodne z prawdą. Po co te nerwy ? wyjade mi się, że jestem na tyle “ogarnięty”, że wystarczy. Firma dba o pracowników jak żadna inna- nie reklamuję, bo firma Marco nie potrzebuje reklamy, ale piszę jak jest, a jeśli nie wierzysz to zapraszam na pw 😉 Życzę powrotu do zdrowia i mniej nerwów, bo jakby nie patrzeć nerwy szkodzą zdrowiu 🙂 Pozdrawiam

 3. Poczytajcie najpierw o Marco a potem piszcie głupoty. To firma która oferuje chyba jedne z lepszych warunków pracy w Gliwicach

 4. Jeśli przeciętny pracownik zarobi na rękę 3000zl najmniej za swoją pracę to ok ale z tego co wiem tak nie jest więc mi nie pier_dol ze taka to uczciwa firma. Przy obecnych cenach rynkowych oraz wymaganiach pracodawca-pracownik ktoś dostaje 2000 wypłaty to jest dobrze??? Ogarnij się człowieku . Sam prowadziłem działalność ( obecnie stan zdrowia mi na to niepozwala) i wiem ile kosztuje praca oraz ile powinien zarobić pracownik. Przestanmy pisać, życzę Ci powodzenia i tego aby naprawdę jeśli ta firma jest taka dobra to niech dba o pracowników.

 5. Skąd wiesz, że nie zatrudnia ludzi na uczciwych warunkach ? . Skomentowałeś, że niech najpierw zbuduje… Jedna siedziba w Gliwicach już jest i uwierz mi warunki pracy są godne. Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka. Nie muszę całemu Światu pokazywać swoich zdjęć, ani ujawniać swoich danych. Póki co dyskutujemy na forum, także wiesz … A mnie śmieszą tacy ludzie jak Ty, mało wie, a ma dużo do powiedzenia i widzę, że masz chyba jakieś złe wspomnienia skoro osoba, która w jakiś sposób chroni swoje dane, dla Ciebie się od razu ukrywa, boi się czegoś… serio współczuję Ci takiego nastawienia. Nie jestem “profilem”, ani postacią fikcyjną, a to że nazwałem profil tak, a nie inaczej i że nie dodaje setek zdjęć, hmm chyba nie ma w tym nic złego.

 6. Jeszcze nikogo nie krytykuje…… niestety ogólnie tak jest w naszym chorym kraju ze duże firmy wyzyskuja. A poza tym jak mam z Tobą prowadzić jakąkolwiek konwersacje skoro piszesz pod pseudonimem , bez zdjęcia ….boisz się czegoś…A może sam(a) masz cos do ukrycia. Smiesza mnie takie pseudo odwazne profile ktore dyskutuja.

 7. Miałam okazje współpracowac z Marco. Profesjonalizm, energia, a przy tym żadnej tandetnej, nadętej atmosfery. Podziwiam rozwój i kibicuje!

 8. Najpierw niech zbuduje i zatrudni ludzi navuczciwych warunkach a później się reklamuje. Kto zaczyna od reklamy zazwyczaj nie ma uczciwych zamiarów lecz jak zwykle wyzysk.

 9. Jagoda to nie jest kwestia uwazania:) na tyle rynek wycenia dane umiejętności. Jedyne co mogłoby zwiększyć netto względem brutto to mniejsze składki na emeryturę, zdrowotne itp.ale na to bym nie liczyla szczególnie teraz.

 10. Byłem w tej firmie gościem zwiedziłem całą firmę i mogę tą firmę polecić innym przedsiębiorcom do naśladowania. Atmosfera i podejście do pracownika jest naprawdę wzorem do naśladowania. Nie wiem jakie są tam zarobki ale chętnie bym się tam zatrudnił nawet za mniejszą stawkę niż mam aktualnie. Cieszę się że firma z takim podejściem odnosi kolejne sukcesy.

 11. Ja osobiście nie narzekam na swoje zarobki(pracuje na strefie)ale chodzi o to ze większość firm oferuje takie zarobki jak były 5 lat temu a wiadomo ze życie jest coraz droższe

 12. W gwoli wytlumaczenia : ironizowalem w pierwszym poście. I to nie na temat Marco, ale wszystkich firm.

  Jeżeli chodzi o zarobki sprawa jest bardzo prosta – nie podoba się, nie idź do nich do pracy.
  Uważasz że zarobi są za małe i chcesz zarabiać więcej, ok. Ale co potrafisz takiego, że jakakolwiek firma ma Ci zapłacić 8000 brutto? Czy twoje umiejętności przedadza się firmie, w czy jesteś wyjątkowym?
  Łatwo jest krytykować firmy za zbyt małe zarobki, ale trzeba się zastanowić za co i z czego dana firma ma płacić mi 8 tys?

  Nie znam reali firmy Marco, ale widac że inwestują w rozwój a to kosztuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here