Do grona 8 najlepszych drużyn juniorskich w piłce ręcznej kobiet awansowały zawodniczki klubu SPR Sośnica Gliwice. W 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek gliwiczanki pokonały drużyny z Radomia, Lubina i Gdyni.

Od piątku do niedzieli, 10–12 lutego, w Gliwicach odbywały się rozgrywki w ramach 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej kobiet. W piątek i sobotę, 10–11 lutego, drużyny z Gliwic, Radomia, Lubina i Gdyni rywalizowały w hali przy ul. Chorzowskiej 5. W niedzielę, 12 lutego, rozgrywki przeniosły się do Centrum Sportowo-Kulturalnego „Łabędź” przy ul. Partyzantów 25.

Każdego dnia rywalizacji gliwiczanki pokonywały kolejną drużynę przewagą jednego punktu. W piątek wygrały z SMS Zagłębie Lubin (25:24), w sobotę zwyciężyły z SPR Arka Gdynia (28:27), a w niedzielę przypieczętowały zwycięstwo, pokonując skład PreZero APR Radom (33:32).

MPJK Grupa J Gliwice – wyniki:

Piątek, 10 lutego

  • PreZero APR Radom – SPR Arka Gdynia (30:32)
  • SPR Sośnica Gliwice – SMS Zagłębie Lubin (25:24)

Sobota, 11 lutego

  • SMS Zagłębie Lubin – PreZero APR Radom (21:21)
  • SPR Sośnica Gliwice – SPR Arka Gdynia (28:27)

Niedziela, 12 lutego

  • SPR Arka Gdynia – SMS Zagłębie Lubin (27:18)
  • SPR Sośnica Gliwice – PreZero APR Radom (33:32)

Rozgrywki w ramach 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej kobiet trwały równolegle w Gliwicach, Elblągu, Legnicy i Szczecinie. W każdym z miast rywalizowały po 4 drużyny. W Elblągu najlepszy okazał się skład KS Zgoda Ruda Śląska, w Legnicy EUCO-UKS Dziewiątka Legnica, a w Szczecinie MKS PR Gniezno. Z tymi drużynami zawodniczki SPR Sośnica Gliwice zawalczą w ćwierćfinale mistrzostw. 

Zawodniczkom SPR Sośnica Gliwice serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy złota w finale Mistrzostw Polski Juniorek! 

Gliwickie szczypiornistki w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorek
Prezydent Gliwic, Adam Neumann, wręczający puchar kapitance gliwiczanek
Zdjęcie grupowe zawodniczek PR Sośnica Gliwice
Zawodniczka rzucająca piłką

fot. M. Buksa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here