Piotrek Wodka na co dzień jest górnikiem, pracuje w kopalni Sośnica. Po pracy oddaje się swojej pasji i trenuje Street Workout

Czym jest Street Workout? W bezpośrednim tłumaczeniu to trening uliczny, do którego wykorzystywane są elementy tzw. małej architektury lub specjalnie przystosowane do takich ćwiczeń parki. Taki trening łączy kalistenikę (ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała) i gimnastykę.

Gliwiczanin trenuje od 5 lat. W tym czasie wielokrotnie stawał na podium, w tym roku aż 7 razy. Co istotne, zajął trzecie miejsce w Eliminacjach do Pucharu Świata w Kalistenice & Street Workout 2018.

– Puchar Świata WSWCF odbywa się co roku w innym kraju, w tym roku w Kairze. Żeby dostać się na niego, trzeba stanąć na podium w Eliminacjach do Pucharu. Eliminacje odbyły się w lipcu w Bydgoszczy. Tam wywalczyłem 3. miejsce, co jednoznacznie dało mi przepustkę do Pucharu Świata. – mówi nam Piotrek.

 


Lista sportowych osiągnięć gliwiczanina jest bardzo długa. W ubiegłym roku wywalczył m.in. 1. miejsce w zawodach No Gravity Vol.2 Kołobrzeg, 2. miejsce w ogólnopolskich zawodach This is Workout Trzebnica, 3. miejsce w zawodach This is Workout 2vs2 w Oławie i 3. mejsce w Workout Session vol.2 Bystrzyca. W tym roku Piotrek m.in. trzykrotnie stawał na pierwszym miejscu podium – Bitwa o Miedziową Rudę Głogów, Workout Competition Słowacja oraz Silesian Bar War Racibórz.

59 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here