Są Mistrzyniami Polski oraz finalistkami telewizyjnego programu „Mam Talent”. Mimo sukcesów nie spoczęły jednak na laurach. Gliwiczanki – Aleksandra Bednarz i Alicja Jaruk – mają za sobą udany start w tegorocznych Mistrzostwach Świata Pole Sport w Szwajcarii, w których Polska drużynowo uplasowała się na III miejscu.

Pole sport – w Polsce nazywany potocznie „pole dance” – to dyscyplina sportu łącząca taniec, gimnastykę i akrobatykę z wykorzystaniem pionowego metalowego drążka, tzw. „rury”. 

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w tej konkurencji (World Pole & Aerial Sports Championships 2022) odbyły się w dniach 27-30 października w szwajcarskiej Lozannie. W zawodach – solo lub w duetach – rywalizowało niemal 400 zawodników i zawodniczek z całego świata. 

Wśród nich były także reprezentantki z naszego miasta, na co dzień trenujące w gliwickim studiu „Fit Wizja”. Ich ciężka praca i intensywne treningi się opłaciły. 41-letnia Aleksandra Bednarz wywalczyła bowiem 5. miejsce na świecie. Z kolei 17-letnia Alicja Jaruk zajęła miejsce 11. 

Gliwiczanki nie zwalniają jednak tempa i już teraz przygotowują się do Mistrzostw Polski Pole & Aerial 2023, które odbędą się w marcu przyszłego roku w katowickim Spodku. Polska będzie też gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie. Zatem okazji do kibicowania na żywo z pewnością nie zabraknie.

Obu zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych spektakularnych sukcesów – zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. 

źródło: gliwice.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here