W piątek, 22 września, Gliwickimi Rowerami Miejskimi będzie można jeździć za darmo aż przez 1 godzinę!

Z okazji Dnia bez Samochodu Prezydent Gliwic wyraził zgodę na wydłużenie czasu darmowego wypożyczenia GRM, który standardowo wynosi tylko 15 min.

Dzień bez Samochodu jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.  W jego obchody tradycyjnie już włączył  się gliwicki samorząd.  – 22 września szykujemy barwny, ekspresyjny happening, do udziału w którym zaprosiliśmy wszystkie placówki oświatowe – mówi  Dariusz Stanek z Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Korowód wystartuje w samo południe z gliwickiego Rynku. Przejdzie ul. Zwycięstwa do placu Piastów, a następnie ul. Dworcową z powrotem na starówkę. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do przyłączania się po drodze! Dzieci i młodzież będą rozdawać broszury pod hasłem „Wygrać ze smogiem – jak to się robi w Gliwicach”. – Podobnych akcji spodziewajmy się również na poszczególnych osiedlach – zdradza Dariusz Stanek.

ETZT to ogólnoeuropejska kampania, odbywająca się co roku w dniach 16 – 22 września. Zasadniczym celem ETZT jest zachęcenie władz lokalnych oraz organizacji pozarządowych do wprowadzania i promowania zrównoważonych środków transportu: transportu zbiorowego, rowerów, ruchu pieszego. W tym czasie odbywa się wiele imprez związanych z ideą zrównoważonego rozwoju transportu: rajdy piesze, rowerowe, wystawy i konferencje.

źródło: UM Gliwice

4 KOMENTARZE

  1. Prezydent Frankiewicz okazuje się chwilowym łaskawą.. zlikwidował tramwaje a niby ekologiczne autobusy wprowadził.. i niby te autobusy nie trują powietrza.. przykłada się do niszczenia drzew – przykładem może być wierzba przy ulicy Czajki..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here