Wokół Hali przygotowywana jest już powierzchnia pod asfalt, trwają prace na terenach zielonych oraz nad oświetleniem zewnętrznym.

W samym budynku, na trybunach hali głównej układane są już posadzki, rozpoczął się również montaż krzeseł i trybun mobilnych. Zamontowano nagłośnienie, oświetlenie przeszkodowe, technologiczne oraz instalacje niskoprądowe jak: LAN, nagłośnienie, przeciwpożarowe, monitoring konstrukcji.

Oprócz tego trwają prace wykończeniowe m.in.: tynkarskie, malarskie, glazurnicze, zabezpieczenia przeciwpożarowe, montaż sufitów podwieszanych, drzwi stalowych i drewnianych, bram, przeszkleń. Zakładane są żaluzje wentylacyjne oraz bramy wjazdowe.

Niestety nie jest znana dokładna data planowanego zakończenia budowy, jednak prawdopodobnie będzie to nie szybciej niż w przyszłym roku. Należy pamiętać, że obiekt jest ogromnym przedsięwzięciem o powierzchni całkowitej prawiej 66 tysięcy m2. Budynek ma spełniać funkcje sportowe, targowe i widowiskowo-estradowe.

 

źródło i foto: Hala Gliwice

 

10 KOMENTARZE

  1. Ciekawe jakie będą koszty utrzymania tej hali?
    Ile będzie kosztować miesięcznie ogrzanie tej ogromnej powierzchni, bo można zauważyć, że obiekt do budowli pasywnych nie należy…☺

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here