“Światło, które daje moc…” – pod tym hasłem tysiące harcerzy i skautów jak co roku przekazuje Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom miast, wsi, szkołom i instytucjom.

Sztafeta ze Światłem w niedzielę dotarła także do Gliwic, Toszka i Knurowa, przynosząc znak pokoju i zapowiadając radosną nowinę. Światło na teren Powiatu Gliwickiego harcerze przywieźli z trzech miejsc: z Zakopanego, Wiednia oraz z Częstochowy. 

Historia Betlejemskiego Światła Pokoju sięga roku 1986, gdy w austriackiej miejscowości Linz po raz pierwszy zaczęto przekazywać Światło. Rok później, do akcji włączyli się austriaccy skauci, a w 1991 r. do inicjatywy dołączyła również Polska. Obecnie, co roku polscy harcerze odbierają światło od skautów, by przekazać je dalej – Rosjanom, Litwinom, Białorusinom, Szwedom oraz Niemcom. 

Od 16 do 24 grudnia zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej przekazywać będą Światło w kościołach, instytucjach oraz szkołach. Oficjalne przekazanie Światła na ręce Władz Miasta, a także mieszkańcom Powiatu Gliwickiego oraz jego gościom odbędzie się 22 grudnia 2019 r. o godz. 18:20 na gliwickim Rynku. Światło przekazywane będzie w lampionach zrobionych przez harcerzy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here