SixSilver Jubiler Gliwice

Liczącą prawie 30 krzewów plantację konopi oraz niecały kilogram ściętych już roślin przejęła policja. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, który uprawiał zakazaną prawem roślinę w specjalnym tunelu foliowym na terenie Gliwic.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem narkobiznesu zebrali w trakcie swoich czynności informacje pozwalające na zlokalizowanie miejsca uprawy konopi indyjskich oraz wytypowali, namierzyli i zatrzymali „plantatora”, którym okazał się 36-letni gliwiczanin. 10 września po godz. 18.00 przystąpiono do działań.

Detektywi odkryli plantację na polach w pobliżu dzielnicy Bojków. W specjalnym namiocie uprawnym rosło 29 roślin. Na miejscu, podczas ich podlewania, zatrzymano też właściciela. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie krzewy, osprzęt służący do ich uprawy oraz prawie kilogram ściętych i przygotowanych do suszenia roślin.

Zatrzymany mężczyzna, zamieszkujący w innym rejonie miasta, posiadał w swoim mieszkaniu gotówkę. Na poczet grożących kar zabezpieczono ponad 22 tys. zł. Gliwiczanin usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy konopi oraz uczynienia sobie z procederu źródła dochodu. To przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia. Śledztwo prowadzą policjanci z gliwickiej komendy miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here