Superpuchar Polski 2019 w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Mecz Grupa Azoty ZAKSAKędzierzyn Koźle vs Onico Warszawa SixSilver Jubiler Gliwice

Liczącą prawie 30 krzewów plantację konopi oraz niecały kilogram ściętych już roślin przejęła policja. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, który uprawiał zakazaną prawem roślinę w specjalnym tunelu foliowym na terenie Gliwic.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem narkobiznesu zebrali w trakcie swoich czynności informacje pozwalające na zlokalizowanie miejsca uprawy konopi indyjskich oraz wytypowali, namierzyli i zatrzymali „plantatora”, którym okazał się 36-letni gliwiczanin. 10 września po godz. 18.00 przystąpiono do działań.

Detektywi odkryli plantację na polach w pobliżu dzielnicy Bojków. W specjalnym namiocie uprawnym rosło 29 roślin. Na miejscu, podczas ich podlewania, zatrzymano też właściciela. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie krzewy, osprzęt służący do ich uprawy oraz prawie kilogram ściętych i przygotowanych do suszenia roślin.

Zatrzymany mężczyzna, zamieszkujący w innym rejonie miasta, posiadał w swoim mieszkaniu gotówkę. Na poczet grożących kar zabezpieczono ponad 22 tys. zł. Gliwiczanin usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy konopi oraz uczynienia sobie z procederu źródła dochodu. To przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia. Śledztwo prowadzą policjanci z gliwickiej komendy miejskiej.

FORUM

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here