Csaba Horvath, wraz z Mateuszem Matrasem, był dzisiaj podporą defensywy Piasta.

Niebiesko – Czerwoni pierwszy raz w sezonie nie stracili  bramki z gry, ale nie wystarczyło to do wyeliminowania Zagłębia Lubin.  

– Staraliśmy się strzelić bramkę, ale nie udało się tego zrobić i awansować. Kto nie zdobywa gola w trakcie gry ten musi liczyć na rzuty karne. Najgorzej jest przegrać mecz po 120 minutach ciężkiej walki i odpaść z Pucharu Polski. Nie podchodziłem dzisiaj do “wapna”, gdyż strzelanie karnych nie jest moim głównym zadaniem w drużynie. Nie mam z tym jednak problemu, jakbym musiał,  to bym strzelał – powiedział Słowak.
– Po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyliśmy bramki w ciągu 90 minut. Szukajmy jednak jakichkolwiek pozytywów. Tym razem nasza obrona zakończyła ten mecz z czystym kontem. Jest to jakieś pocieszenie – dodał.
– Będziemy starać się dalej – na dzisiejszym meczu sezon się nie kończy – musimy kontynuować naszą pracę i próbować realizować inne cele. Korona, z którą gramy w przyszły poniedziałek, ma swoje problemy, nowego trenera , a nam zostało ponad tydzień do tego meczu. Wiemy co przygotować i pojedziemy tam te punkty wywalczyć.

– Z Mateuszem Matrasem współpracowało mi się w środku obrony bardzo spokojnie, można powiedzieć normalnie. Nie było jakichś większych problemów, dlatego cieszę się, że wyszliśmy “na zero” z tyłu. Nie mniej jednak nie udało się awansować, co było naszym celem, dlatego jest to marna pociecha – zakończył defensor Piasta.

piast-gliwice.eu

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here