materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Istota chrztu w naszym życiu – dlaczego chrzcimy dzieci?

spot_img

Pytanie o chrzest dziecka, w rzeczywistości bardzo często niesie w sobie pytanie o wiarę. Chrzest stanowi swoiste zjednoczenie z Chrystusem, który leczy, karmi wiarą oraz chroni przed złem. Według wiary chrześcijańskiej, każdy z nas rodzi się naznaczony zerwaniem wspólnoty z Bogiem, co związane jest przede wszystkim z grzechem Adama i Ewy, uznawanych za pierwszych rodziców.

Sprawia to, że człowiek nieochrzczony nie ma dostępu do pełni łaski oraz nikt nie chroni go przed atakami złych duchów. Chwila zanurzenia podczas chrztu jest momentem, kiedy obecna skaza zostaje uzdrowiona. Przyjęcie sakramentu chrztu jest również gwarancją, że osoba została wpisana do księgi życia – praktykujący wierzą, że Bóg zna ich po imieniu oraz że są dla niego kimś bardziej bliskim.

Oznacza to, iż w obliczu śmierci On stanie, zawoła wiernego do siebie, oraz pochwyci go w swoje kochające ramiona. To w końcu Bóg obiecuje zmartwychwstanie do szczęści, zaś jego obietnice są nieodwołalne. Chrzest to bardzo ważne wydarzenie dla osób praktykujących wiarę. Bardzo często dla upamiętnienia tego wydarzenia, dziecko otrzymuje od bliskich prezenty związane ze chrztem świętym.

Prezenty na chrzciny – co wybrać?

Chrzest stanowi nie tylko wielkie rodzinne święto; jest to także niemała zagwozdka dla wszystkich gości, którzy zastanawiając się jaki prezent na chrzciny kupić, by przysporzyć radości maluchowi oraz jego rodzicom. Bardzo wiele osób stawia na klasyczne, tradycyjne prezenty na chrzest – są one zawsze w modzie. Pięknie zdobione łańcuszki wraz z medalikiem czy eleganckie różańce mają wymiar symboliczny; pokazują poszanowanie wielowiekowej tradycji.

Należy pamiętać o tym, by dewocjonalia wykonane były z materiałów charakteryzujących się wysoką jakością. Jedne z najciekawszych propozycji na chrzest posiada sklep internetowy Murrano. Wśród wielu gadżetów zobaczyć możemy między innymi bransoletki czy kolczyki wykonane z wysokogatunkowego złota oraz srebra, na których można umieścić dowolny napis, datę bądź imię dziecka.

Biżuteria od zawsze stanowi uniwersalny podarunek, niezależnie od okazji. W przypadku prezentu na chrzest, doskonale sprawdzi się naszyjnik z krzyżykiem czy podobizną aniołka, który będzie towarzyszył dziecku w jego ścieżce wiary. Interesującym prezentem na chrzciny są również grawerowane sztućce umieszczone w ozdobnym pudełku, na którym może zostać przedstawiona podobizna malucha; z pewnością przydadzą się one podczas pierwszych samodzielnie jedzonych przez dziecko posiłków.

Dodatkiem do prezentu na chrzciny może okazać się książka wypełniona opowieściami biblijnymi. Historie opatrzone fascynującymi ilustracjami zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach – dzieciach. Rodzice razem ze swoją pociechą mogą śledzić losy pierwszych ludzi, a także postaci biblijnych takich jak Noe czy Dawid i Goliat. Spersonalizowana książka to znakomity pomysł na prezent z okazji chrztu, zwłaszcza jeżeli dziecko uwielbia słuchać opowieści snutych przez najbliższych i z zainteresowaniem traktuje każdą książkę jaka wpadnie w jego małe ręce.

Spersonalizowane prezenty na chrzciny to strzał w dziesiątkę!

Współcześnie bardzo dużą popularnością cieszą się prezenty dostosowywane do osoby obdarowanej. Wszystkie prezenty na chrzciny od Murrano mogą zostać ozdobione dowolnym grawerunkiem w postaci daty, imienia dziecka czy życzeń płynących prosto z serca. Podarunek na chrzciny może być zarówno wspaniałą pamiątką, praktycznym upominkiem czy przynoszącą frajdę zabawką.

Pomysłów jest naprawdę wiele, natomiast ilość możliwości może całkiem poważnie przytłoczyć. By wybrać idealny prezent warto przeanalizować parę zagadnień, takich jak charakter prezentu, dopasowanie do płci dziecka czy jego uniwersalność. Pozwoli to uzyskać klarowną wizję doskonałego podarunku z okazji chrztu świętego.

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły