Polacy coraz częściej kupują w sieci. Zakupy online są wygodne i dają dużo możliwości – pozwalają kupować szybciej, łatwiej i w lepszej jakości. Zamówienia złożone przez internet mogą być też tańsze. Sprawdź, jak oszczędzać pieniądze na zakupach online.

Co najczęściej kupujemy przez internet?

Specyfika handlu internetowego jest nieco inna od specyfiki zakupów w sklepach stacjonarnych. Aż 60% kupujących robi zakupy online dwa-trzy razy w tygodniu. Do najczęściej kupowanych produktów należą odzież, buty, bielizna, perfumy, kosmetyki oraz artykuły wyposażenia domu. Bardzo często kupujemy też sprzęt AGD, telefony, sprzęt komputerowy, akcesoria GSM, gry i książki oraz produkty dla dzieci. Nieustannie rośnie odsetek zakupu biletów, subskrypcji płatnych serwisów streamingowych oraz rezerwacji noclegów. 

Jak oszczędzać pieniądze podczas zakupów?

W czasie zakupów przez internet łatwo jest „popłynąć” w wydawaniu pieniędzy i roztrwonić zdecydowanie więcej niż powinniśmy. Jak oszczędzać pieniądze, a jednocześnie nie rezygnować z wymarzonych produktów? 

Kupuj na wyprzedażach

Z zakupami zawsze warto poczekać do momentu pojawienia się wyprzedaży. Pojawiają się one w różnych okresach roku. Ubrania, buty i dodatki najlepiej kupować pod koniec sezonu zimowego lub letniego, kiedy sklepy pozbywają się dotychczasowych kolekcji i zastępują je nowymi. Elektronikę i sprzęt AGD opłaca się kupić po Bożym Narodzeniu z okazji tzw. czyszczenia magazynów. Po Nowym Roku opłaca się polować na świąteczne dekoracje, a we wrześniu na stroje kąpielowe czy akcesoria plażowe. Doskonałymi okazjami do zakupów są też akcje promocyjne takie jak Black Friday i Cyber Monday. 

Korzystaj z kodów rabatowych

Wyjątkowo prostym sposobem na oszczędzanie pieniędzy podczas zakupów online jest korzystanie z kodów rabatowych. Kody promocyjne są dostępne tylko i wyłącznie dla klientów sklepów online i jest to jedna z niekwestionowanych zalet zakupów przez internet. Kody rabatowe w wysokości kilku lub kilkunastu procent na wybrane produkty czy towary z konkretnych kategorii udostępniają zarówno giganci, jak i mniejsze sklepy www. Na stronach alerabat.pl, picodi.pl i rabatio.com znajdziesz kody do sklepów z odzieżą, elektroniką i kosmetykami, ale też do aptek, księgarni czy salonów optycznych. Na Facebooku są też popularne specjalne grupy zakupowe, które dzielą się aktualnymi rabatami do sklepów. Możesz do nich dołączyć i być na bieżąco.

Używaj płatności odroczonych

Płatności odroczone pozwalają Ci kupować mądrze i rozsądnie gospodarować budżetem oraz wydatkami.  Za ich pośrednictwem możesz kupić produkty już teraz, a zapłacić za nie dopiero za 30 dni i to bez dodatkowych kosztów – tak działa PayPo. Dzięki temu rozciągasz płatność w czasie i płacisz wtedy, kiedy Ci pasuje najlepiej, np. po wypłacie. Zachowujesz zatem płynność finansową i nie narażasz się na brak środków pomimo robienia zakupów.

Porównuj ceny

Ceny poszczególnych produktów w internecie mogą się od siebie znacznie różnić i dotyczy to nawet takich samych towarów od tych samych producentów. Cena jest uzależniona od wielkości sklepu i wysokości jego marży, a różnice dochodzą czasami nawet do kilkudziesięciu procent. Za każdym razem warto porównywać ceny i sprawdzać, w którym sklepie można kupić konkretną rzecz taniej. W przypadku niedrogich produktów ceny będą się różnić o kilka czy kilkanaście groszy, ale kiedy w grę wchodzą droższe towary, to różnice cenowe mogą wynosić nawet kilkadziesiąt złotych na jednej sztuce. Samo porównanie cen na stronie nokaut.pl czy skąpiec zajmie dosłownie kilka chwil, a oszczędność będzie znacząca.

Kupowanie w internecie daje ogromną satysfakcję, ale zawsze warto wiedzieć, jak oszczędzać pieniądze i co najważniejsze, stosować się do tych zasad. Podstawą jest kupowanie podczas wyprzedaży i na promocjach, a jeśli akurat nie masz wolnych środków, możesz skorzystać z płatności odroczonych PayPo. W obniżeniu rachunku pomoże też porównanie cen i użycie kodu rabatowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here