O tak, każdy z nas ma jakieś wymarzone autko na celowniku. Mercedes cabrio, potężny SUV z górnej półki… Ale zakup nowego samochodu, a nawet porządnej używki to dość kłopotliwa sprawa dla portfela. Przyjrzyjmy się więc, jak można sobie zorganizować zakup auta i przy tym nie zwariować.

Negocjacje przy zakupie samochodu

W przypadku zakupu samochodu nowego negocjacje są bardzo ograniczone i trzeba się liczyć z tym, że dealer tak czy siak wyjdzie na swoje i będziesz musiał wydać pieniądze zgodnie z katalogiem. Sprawdzona firma kredytowa to wówczas najlepszy sposób, aby dać portfelowi nieco ulgi.

Kupno samochodu używanego natomiast często wiąże się z tym, że można sobie uciąć gadkę z właścicielem i spróbować negocjacji. Jeśli naszym rozmówcą jest doświadczony sprzedawca, musimy się zaopatrzyć w stosowną wiedzę. Chodzi o to, aby dokładnie poznać ceny podobnych modeli na rynku wtórnym, w tym koszty części oraz napraw, które przeważnie wiążą się z beemką m3, dajmy na to, jeśli akurat takiego pojazdu szukasz.

Przy zakupie auta warto też mieć ze sobą dodatkową parę oczu, czyli np. zaprzyjaźnionego mechanika, który będzie udawał kogoś, kto się niby nie zna. Taki kolega wybada to i owo i może zaskoczyć handlarza jakimś pytaniem, które w konsekwencji zachęci go do obniżenia ceny. Wówczas wystarczy już tylko udać się na stronę kredytna4kolka.pl i poszukać ciekawych opcji finansowania wymarzonego auta wedle świeżo wynegocjowanej ceny 🙂

Dlaczego lepiej wziąć kredyt?

Bez względu na to, czy nasza wymarzona maszyna to sprowadzony samochód, czy też nie; czy to auto z komisu albo od sąsiada – znacznie lepiej jest się zapożyczyć w konkretnej firmie niż u rodziny, czy znajomych. Nie ma też co zbierać latami na extra auto, bo po drodze napotka się wiele innych potrzeb i skarbonka na samochód będzie się wypełniać tak powoli, że aż będzie to bolało. W końcu okaże się, że wybija godzina emerytury, siwe włosy, słabe serce, a i ten wspaniały samochód już nie wygląda tak fajnie jak kiedyś. Kredyt zaś, jeśli jest mądrze dobrany i na uczciwych warunkach, to sprawa mało odczuwalna i pozwoli ci spełnić marzenie zawczasu.

Zakup samochodu z pomocą kredytna4kolka.pl to rozwiązanie dla tych, którzy chcą porównać ze sobą różne opcje kredytowe. Zostały ujęte w stosownym rankingu, więc będziesz mógł sobie porównać plusy i minusy każdej sytuacji. Co więcej, serwis oferuje interesujące porady kredytowe, gdzie możesz zasięgnąć więcej wiedzy na temat zdolności kredytowej czy sprzedaży samochodu z leasingiem.

Co jednak może być dla ciebie bardziej interesujące, to zakup samochodu na raty. Jest to jedna z ciekawszych opcji finansowania drogich marzeń, która jeszcze bardziej zneutralizuje poczucie straty, jaką daje nagłe opróżnienie portfela i wydanie dużej sumy pieniędzy za jednym zamachem. Pomyśl o tym, sprawdź: samochód na raty – więcej na http://kredytna4kolka.pl/.

Opłaty za dowód rejestracyjny itd.

Oczywiście przy okazji warto wspomnieć, że przy zakupie używanego samochodu trzeba dopilnować pewnych czynności formalnych i za nie również uiścić stosowne opłaty. Chodzi nie tylko o kwestie w urzędzie skarbowym jak podatek od kupna samochodu (2% jego wartości) , ale i podatek od czynności cywilnoprawnych. Tego drugiego można uniknąć, gdy sprzedający może wystawić fakturę VAT. Dorzućmy nowy dowód rejestracyjny, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny… i kupno samochodu robi się jeszcze droższe. Tym bardziej warto pomyśleć o przyjaznym kredycie na zakup auta marzeń 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here