materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Jak to człowiek z rośliną czyli zielona Czytelnia Sztuki

spot_img

Wystawa fotograficzna w Czytelni SztukiJuż w piątek, 20 kwietnia, gliwicka Czytelnia Sztuki nam się zazieleni. Jako, że wiosna na dobre zadomowiła się już w Polsce a z nią przyszedł czas na pielenie, przesadzanie i zadbanie o otaczającą nas florę, do Czytelni Sztuki zawitała roślinna wystawa fotograficzna- “Parekia czyli kilka anegdot o relacji człowieka z rośliną.

Wystawa o tym jak sąsiadujemy, jak się dogadujemy, bądź po prostu istniejemy obok siebie. Całość jest namiastką szerokiego tematu jakim jest relacja człowieka z rośliną. Wernisaż ten jest zbiorem prac Agnieszki Kalinowskiej, Andrzeja Kramarza, Małgorzaty Łojko, Rafała Milacha, Silvi Pogody, Kamy Sokolickiej oraz Magi Sokalskiej. Gorąco zachęcamy do wybrania się na tę wystawę aby poczuć nieziemski aromat i zapach kwiatowy płynący wprost ze zdjęć. Podczas wystawy dowiedzieć się będzie można o magicznej relacji ludzi z roślinami- nie tylko o tym, że warto z nimi rozmawiać czy puszczać im Mozarta. O Wspomnieniach i obserwacjach, w jakiejś części wspólnych dla wielu osób, takich jak: fikus zataczający łuk przy suficie – podcinany bądź podwieszany przez swoich właścicieli, dziwnie rosnące drzewo – dopasowujące się do kształtu sąsiadującego budynku, mury pokryte roślinnym pnączem, bluszcz który przebił się z jednej strony kontaktu w ścianie na drugą, czy też wciąż i na nowo przycinane żywopłoty.
Dodatkowo w czwartek, 26 kwietnia, w trakcie trwania wystawy o godzinie 18.00 odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego “Somewhere to disappear” opowiadającego o pracy światowej sławy fotografa Alec’a Soth’a nad projektem “Broken Manual” – o ludziach uciekających bądź chcących uciec od cywilizowaego świata do natury. Zachęcamy wszystkich, nie tylko zapalonych ogrodników – w szczególności rodziców z dziećmi przy okazji zbliżającego się dnia dziecka – bo czyż nie ma lepszego pomysłu na naukę symbiozy między Homo Sapiens a florą niż taka wystawa? 🙂
Zdjęcia będzie można oglądać od 20 kwietnia do końca maja- oczywiście wstęp bezpłatny.

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły