materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Jerzy Buzek trafił do szpitala.

spot_img

jerzy buzekJak podaje Dziennik Zachodni, były premier rządu i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek trafił dzisiaj do szpitala w Krakowie. Tę informację potwierdził Tadeusz Oleksy z katowickiego biura Przewodniczącego.

Nie podał jednak dlaczego i w jakich okolicznościach prof. Buzek się tam znalazł. Wiadomo tylko tyle, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.  

Jak powiedział DZ asystent prof. Jerzego Buzka, Robert Smoliński, były przewodniczący PE korzysta z tzw. zielonego tygodnia w Parlamencie Europejskim i postanowił zadbać o swoje zdrowie.

Jerzy Buzek ma 72 lata i jest najwybitniejszym polskim i śląskim politykiem, od lat związanym z Gliwicami. W 1997 r., po zwycięskich dla Akcji Wyborczej “Solidarność” wyborach parlamentarnych, został premierem polskiego rządu. W 2004 r. został posłem do Parlamentu Europejskiego z listy Platformy Obywatelskiej. W 2009 r. z ramienia PO po raz drugi został eurodeputowanym z okręgu katowickiego. W lipcu 2009 r. został wybrany na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, stając się pierwszym przewodniczącym z państw byłego bloku wschodniego.  

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły