spot_img

Wzięli sprawy w swoje ręce. Wcześniej nie było tutaj bezpiecznie

spot_img

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach ogłosił plany budowy progów zwalniających na ulicach Kowalskiej, Powroźniczej i Szobiszowickiej.

Inicjatywa ta ma na celu dodatkowe uspokojenie ruchu na tych ulicach, gdzie część kierowców nie przestrzega obowiązującej strefy Tempo 30. Prace budowlane rozpoczną się już w najbliższy piątek i przewiduje się, że potrwają do końca listopada. Projekt będzie finansowany z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Strefa Tempo 30: O co chodzi?

Wprowadzenie strefy Tempo 30 to środek mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa na ulicach miejskich. Ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę ma przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków oraz uspokojenia ruchu drogowego. Jest to szczególnie istotne na ulicach, gdzie występuje duży ruch pieszych i rowerzystów oraz tam, gdzie mieszczą się szkoły, przedszkola i inne placówki edukacyjne.

strefa30 1

Inicjatywa mieszkańców i cele budowy progów zwalniających

Mieszkańcy ulic Kowalskiej, Powroźniczej i Szobiszowickiej od dłuższego czasu zwracali uwagę na problem nieprzestrzegania strefy Tempo 30 przez niektórych kierowców. W związku z tym zdecydowali się wystąpić z inicjatywą budowy progów zwalniających, które mają skłonić kierujących do przestrzegania ograniczenia prędkości. Działania te wpisują się w ideę aktywnego udziału mieszkańców w kształtowaniu swojego otoczenia, jaką promuje Gliwicki Budżet Obywatelski.

Planowane prace budowlane i ich harmonogram

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na 29 września. Przez okres trwania robót, droga na ulicach Kowalskiej, Powroźniczej i Szobiszowickiej będzie zawężona. Jednakże ruch pojazdów zostanie utrzymany, a ruch pieszych nie zostanie zakłócony. Przewiduje się, że prace zostaną zakończone na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku. Po zakończeniu budowy progów zwalniających, Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach ma nadzieję, że strefa Tempo 30 na tych ulicach zostanie skutecznie przestrzegana, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły