Wczoraj gliwiccy policjanci zaangażowani byli w dwie szeroko zakrojone akcje poszukiwawcze zakończone odnalezieniem poszukiwanych osób. Pierwszą z nich była młoda kobieta, drugą – senior, który wybrał się na grzyby.

Łącznie w działania zaangażowanych było kilkuset policjantów, także z Katowic. Zdecydowano o wstrzymaniu nawet tych, którzy zakończyli już tego dnia służbę.

Zaginiona 22-letnia gliwiczanka została odnaleziona w Pyskowicach. Po dopiero co zakończonej akcji poszukiwawczej, policjanci ruszyli do kolejnej. Tym razem w lesie w okolicy Bojszowa zaginął 82-letni mieszkaniec powiatu, który samotnie i bez telefonu wybrał się na grzyby. Mężczyzna był schorowany. Sytuację pogarszała kiepska pogoda. Gdy rodzinie nie udało się odnaleźć seniora na własną rękę, powiadomiono policjantów.

Na miejsce przyjechali mundurowi z całego garnizonu gliwickiego oraz katowickiego oddziału prewencji. Stawili się także strażacy, w tym ochotnicy, oraz członkowie grupy poszukiwawczo-ratowniczej z Knurowa. Z pomocą przyszedł również prezes jednej z gliwickich firm – chcąc bezpłatnie wesprzeć akcję ratowania ludzkiego życia, użyczył służbom specjalistycznego samolotu bezzałogowego.

Działania zakończyły się szczęśliwie jeszcze przed wykorzystaniem wszystkich sił i sprzętu. Zaginionego, o 16.30, odnaleźli mundurowi z Knurowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here