Wczoraj około godziny 20:30 na policję zadzwonił pracownik restauracji na terenie MOP Kozłów. Zgłosił, że podczas sprzątania jego koleżanka znalazła portfel. W środku był ukraiński paszport i gotówka w euro. W przeliczeniu na polskie pieniądze znaleziono aż 50 tys. zł.

42-letnia pracownica restauracji zauważyła portfel na jednym z krzeseł. Od razu powiadomiła o swoim znalezisku kolegów z pracy. Ci z kolei zadzwonili na policję. Na miejsce przyjechali mundurowi z pierwszego komisariatu, którzy zabezpieczyli portfel, po czym skontaktowali się ze strażą graniczną i zaczęli ustalać formę powiadomienia właściciela. Tymczasem okazało się, że ten podjechał w nocy na teren MOP w Kozłowie i szukał swojej zguby. Został skierowany do I komisariatu. Tutaj wydano mu portfel z pieniędzmi i dokumentami. Postawa 42-letniej kobiety zasługuje zasługuje na pochwałę. Nie zastosowała metody „znalezione nie kradzione”, jak czyni to wiele osób (nawet w przypadku mniej cennych przedmiotów), ale oddała znalezisko. Uczciwość okazali również jej koledzy.

źródło: KMP Gliwice

35 KOMENTARZE

  1. Ludzie! Czytajcie ze zrozumieniem. Wyraźnie jest napisane, że w portfelu była gotówka w euro, a w przeliczeniu na złotówki było około 50 tys. Skoro są euro o nominale 500, to wystarczy ich nieco ponad 20, żeby było 50.000 PLN. To chyba nie takie trudne?

  2. DZIAŁ III NABYCIE I UTRATA WŁASNOŚCI
    Rozdział III Inne wypadki nabycia i utraty własności
    Art. 186. Znalazca, który uczynił zadość swoim obowiązkom, może żądać znaleźnego w wysokości jednej dziesiątej wartości rzeczy, jeżeli zgłosił swe roszczenie najpóźniej w chwili wydania rzeczy osobie uprawnionej do odbioru.

  3. Jak w jednym portfelu zmieściło się tyle kasy? Nawet w banknotach 200 zł. to 250 banknotów! czyli 2,5 cm plik… hm… mój spory portfel ledwo się zamyka przy kilkunastu banknotach (choć niestety nie o takich nominałach :D).

  4. Ledwie mi się sześć tysięcy w portfelu zmieściło, a tu 50 tysi? Ciekawe jak taki portfel wygląda 🙂 nawet w euro jak w newsie napisane, to już problem tyle pieniędzy upchać. 😮

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here