materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Kolejny najemca w z sektora IT w MDC2 Park Gliwice – powstaną nowe miejsca pracy

spot_img

Właściciel MDC2 Park Gliwice – wg prognoz najbardziej ekologicznego i najwyżej punktowanego (BREEAM New Construction Outstanding) projektu magazynowego w Polsce  zawarł umowę najmu 10 784 m2 z jedną z wiodących na świecie firm z branży technologii informatycznych (IT). Wcześniej firma Rohlig Suus Logistics wynajęła w MDC2 Park Gliwice 20 393 m2.

MDC2 – działający na polskim rynku deweloper zrównoważonych powierzchni magazynowych i logistycznych wraz z inwestorem – Invesco Real Estate sfinalizowali z firmą z branży technologii informatycznych najem 10 784 m2 powierzchni w MDC2 Park Gliwice.

W maju bieżącego roku podpisano także umowę najmu z firmą Rohlig Suus Logistics – jednym z najszybciej rozwijających się, wiodących na rynku operatorów logistycznych w Polsce – która wynajęła 20 393 m2, w tym 19 773 m2 powierzchni magazynowej i 420 m2 powierzchni biurowej i socjalnej. Obiekt rozpocznie zostanie oddany do użytku jesienią tego roku. Projekt stworzy nowe miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców.

Współczesny obiekt magazynowy to organizm, który funkcjonuje w symbiozie z jego odbiorcami. W zakresie spraw społecznych MDC2 wdraża praktyki mające na celu dbałość o dobrostan pracowników, najemców i osób odwiedzających parki logistyczne.

Jedną z nowości na tym rynku, wprowadzanych przez dewelopera we współpracy z fundacją Truckers Life, jest unikatowa strefa relaksu i sportu pod nazwą Rest & Move przeznaczona dla pracowników i gości, w tym kierowców ciężarówek. W ramach tej koncepcji powstaną strefa sportowa (w tym siłownia i boisko typu multisport) oraz miejsca do odpoczynku.

MDC2 zadba również o bioróżnorodność terenu tworząc lokalny ekosystem, w tym ściany zieleni na elewacjach budynków, z lokalną roślinnością, podkreślającą ekologiczny charakter obiektu.

MDC2 Park Gliwice jest realizowany w standardzie BREEAM New Construction na najwyższym poziomie, Outstanding. Tak wysoka ocena jest możliwa dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań podnoszących efektywność energetyczną budynków, a także dzięki otoczeniu zaprojektowanego z zachowaniem bioróżnorodności, przygotowanemu z myślą o dobrostanie pracowników i gości obiektu.

W skład MDC2 Park Gliwice wchodzą 3 budynki magazynowe o łącznej powierzchni 57 000 m2. Centrum logistyczne znajduje się przy styku dwóch autostrad: A4, która biegnie przez Polskę ze wschodu na zachód, zaczynając od Ukrainy, przez Niemcy aż do Hiszpanii, oraz A1, przebiegającą z północy na południe, łączącą porty bałtyckie z Morzem Śródziemnym. Okoliczne szlaki komunikacyjne obejmują także sieć dróg krajowych, między innymi lokalną Drogową Trasę Średnicową – niezwykle popularną w Aglomeracji Górnośląskiej.

Dzięki przemyślanej koncepcji technologicznej zwiększającej efektywność energetyczną budynków, obiekt wyróżnia się na rynku powierzchni magazynowych, zyskując uznanie najemców, dla których rozwój innowacyjności w tej branży jest bardzo ważny.

„Z wielką radością witamy kolejnego najemcę (światowego lidera rynku technologii informatycznych), który wybrał MDC2 Park Gliwice ze względu na jego niską emisję dwutlenku węgla, a także zmniejszony pobór energii elektrycznej. Dzięki zastosowaniu najlepszych, zrównoważonych środowiskowo rozwiązań magazynowych wspólnie możemy sprostać wysokim wymaganiom współczesnego świata” – mówi Katarzyna Dudzik, Development Director, MDC2

MDC2 Park Gliwice rozpocznie swoją działalność jesienią tego roku. Inwestorem projektu jest niemiecki fundusz, którego aktywami zarządza Invesco Real Estate.  W transakcji najmu doradzała agencja Colliers.

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły