Pierwsza powieść „Prokurator” rozeszła się w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy.

Nowy gatunek polskiej powieści, łączący porywający kryminał z erotyką, stał się znakiem rozpoznawczym Pauliny Świst. Zaledwie pół roku po głośnym debiucie tajemnicza autorka powraca z nową książką. 

Radosław Wyrwa, komisarz gliwickiej policji, otrzymuje polecenie rozpracowania zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się handlem ludźmi. Aby wypełnić zadanie nawiązuje romans z bogatą i rozpieszczoną Zuzanną Kadziewicz, córką jednego z najbardziej znanych lokalnych biznesmenów. Kiedy prokurator Zimnicki zatrzymuje ojca Zuzanny jako podejrzanego, ten zgadza się na współpracę z organami ścigania pod jednym warunkiem: jego córka ma zostać objęta ochroną. Zimny musi zlecić to zadanie najbardziej zaufanemu funkcjonariuszowi, Radkowi Wyrwie. W skomplikowaną sprawę kryminalną zostanie wciągnięta również, dobrze znana czytelnikom, Kinga Błońska.

„Komisarz” to kolejny mocny tytuł autorstwa najgłośniejszej debiutantki tego roku. Paulina Świst odkrywa nowe obszary śląskiego świata przestępczego, który nie oszczędzi nikogo, kto wejdzie mu w drogę. Komisarz Wyrwa, prokurator Zimnicki i mecenas Błońska zmierzą się z brutalnością organizacji, dla której życie ludzkie nie ma żadnej wartości. Kiedy każdy nieprzemyślany ruch przesądza o karierze i życiu, a sojusznicy mogą okazać się zdrajcami, bohaterowie mogą zaufać jedynie własnej intuicji i doświadczeniu.

Niepowtarzalny styl Pauliny Świst w ekspresowym tempie zjednał jej dziesiątki tysięcy czytelników. Autorka jak nikt inny potrafi połączyć pełen akcji kryminał z solidną dawką erotyki i niewymuszonym dowcipem. Dzięki dużemu doświadczeniu prawniczemu Paulina Świst przedstawia czytelnikom historię niezwykle realistyczną, a chwilami wręcz niepokojąco prawdopodobną.

Paulina Świst – pseudonim literacki pisarki i adwokat urodzonej w 1986 roku w
Gliwicach. Prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką we Wrocławiu. W swojej karierze
pełniła rolę obrońcy w wielu postępowaniach sądowych – od spraw drobnych kradzieży
poczynając, na procesach zorganizowanej przestępczości kończąc. Wolny czas lubi spędzać
na oglądaniu piłki nożnej, popijaniu Long Island Iced Tea oraz graniu w gry wojenne.

93 KOMENTARZE

  1. Czytam bo kocham czytanie. Uwielbiam zapach książki i wszystko co się z nią wiąże. Możliwość ucieczki w jej głąb i całkowitym zatraceniu się w niej. Czytanie sprawia mi ogromną radość i nigdy nie mam dosyć, wręcz przeciwnie….Czytam i podziwiam tych którzy mają tak wspaniały dar do pisania i dzielą się nim bardzo chętnie. Gdyby nie oni nie mielibyśmy co czytać Dziękuję

  2. Czytam bo sprawia mi to radość. Bo zamiast siedzieć i patrzeć przez szybę podczas podróży pociągiem czy autobusem wolę poznawać bohaterów, przygody i ich emocje. Czytam bo sprawia to że zatapiam się w powieści i próbuję wyciągnąć z niej jakieś wnioski bo każda niesie przesłanie.

  3. Czytam bo ksiązki to pokarm dla mej duszy,po który zawsze mogę sięgnąć i którym zawsze mogę poczęstować…….jeszcze nigdy się nie przejadłam

  4. Czytam bo wtedy każde słowo w mej głowie nabiera kształtu, koloru, czasem jest przeszywająco zimne, a to znow gorące jak żelazo, czasem pogłaszcze mnie po policzku, a kiedy indziej wedrze sie w głąb duszy i zakłuje…… ale nigdy , przenigdy nie zrobi mi krzywdy bo to tylko fenomen wyobraźni ♡♡♡

  5. Czytam bo moge w ksiazkach uciec od zycia od obowiazkow gdy czytam nie mysle o niczym tylko moja wyobraznia wkrada sie do ksiazki i mysli tylko o tym raz jest w scenie sensacji czasem mrocznym kryminale a innym razem w erotycznym swiecie. Mam tylko marzenie zeby miec wiecej czasu na czytanie….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here