spot_img

Koncesjonariusz chciał 2 miliony więcej. Miasto nie podpisało umowy

spot_img

Wczoraj wieczorem w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o zamknięciu jednej z pływalni – Basenu Neptun w Sośnicy. Dzisiaj, po weryfikacji tych doniesień w Urzędzie Miejskim, wyłania się pełniejszy obraz sytuacji.

Od pewnego czasu w mieście prowadzone było postępowanie dotyczące nowej umowy koncesji dla Basenu Neptun. Właściciel obiektu – Miasto – dążyło do znalezienia odpowiedniego koncesjonariusza, który prowadziłby pływalnię. Jednak przetarg, który miał zadecydować o nowym koncesjonariuszu, przyniósł niespodziewane rezultaty. Udział wzięła tylko jedna firma – IQ Service, czyli aktualny posiadacz koncesji.

Jego propozycja finansowa na kwotę ponad 10 mln złotych przewyższała zabezpieczone przez Miasto Gliwice środki o ponad 2 mln złotych. To nieoczekiwane rozbieżności w kwotach stworzyły impas i uniemożliwiły podpisanie nowej umowy koncesji. W świetle tych wydarzeń, władze miasta podjęły decyzję o niepodpisywaniu nowej umowy koncesji z IQ Service. W konsekwencji obiekt trafi pod zarząd Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych (MZUK) w Gliwicach, który już zajmuje się innymi basenami w mieście.

Ta zmiana administracyjna wiąże się jednak z koniecznością przeprowadzenia przerwy technicznej w funkcjonowaniu pływalni. Zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy obiektu wyrażają obawy dotyczące przyszłości basenu. Urząd Miejski zapowiedział wydanie oficjalnego, bardziej szczegółowego komunikatu w tej sprawie.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły