spot_img

Matematyka i angielski. Gliwiccy maturzyści najlepsi na Śląsku?

spot_img

Kończący naukę w czteroletnich liceach zdawali maturę w tzw. nowej formule 2023, a tak zwaną starą maturę, czyli w formule 2015, zdawali absolwenci 4-letnich techników, szkół artystycznych oraz szkół branżowych II stopnia.

Z najnowszych zestawień dotyczących średnich wyników zdawalności obowiązkowych egzaminów pisemnych, zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, można się dowiedzieć, że maturzyści z Gliwic wypadli najlepiej w naszym województwie! 
–  Serdecznie gratuluję naszym absolwentom oraz nauczycielom! Tegoroczne wyniki osiągnięte na maturach po raz kolejny są bardzo wysokie, a nasi uczniowie ponownie znajdują się w czołówce, zarówno na tle wojewódzkim, jak i ogólnopolskim. Życzę Wam, Drodzy Maturzyści, spełnienia marzeń i powodzenia! – podsumowuje Ewa Weber z-ca prezydenta miasta Gliwice.
 

I. Wstępna analiza wyników zdawalności matury w gliwickich liceach na tle 35 powiatów województwa śląskiego.

Wyniki matur w liceach 2023

Pod kątem zdawalności Gliwice zajęły 3 miejsce w Województwie Śląskim z wynikiem 94,94% (średnia zdawalność w województwie śląskim 91%; ogólnopolska 91,1%). 
Wyniki matury w nowej formule w Gliwicach to sukces całej społeczności oświatowej. Wszystkie wskaźniki, są wyższe od średniej krajowej, a wśród powiatów na Śląsku Gliwice plasują się w ścisłej czołówce. 
W maju maturę zdało 94,94% naszych tegorocznych maturzystów. Wynik ten plasuje nas na trzecim miejscu w Województwie Śląskim ,za powiatami: Jaworzno i bieruńsko-lędzińskim. Średnie wyniki gliwickich maturzystów z matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym były najlepsze w naszym województwie! Natomiast średnie wyniki z matury z języka polskiego uplasowały Gliwice na piątym miejscu. 
Przedmioty rozszerzone były bardzo licznie wybierane przez naszą młodzież. Bardzo wielu maturzystów zdawało maturę na poziomie rozszerzonym z trzech i czterech przedmiotów, co też znacząco wpływa na średnik wynik gliwickich maturzystów. 
Najlepiej wypadł angielski na poziomie rozszerzonym – 2 miejsce w województwie, historia – 3 miejsce, geografia – 5 miejsce i matematyka – 6 miejsce, z czego na pewno ucieszy się Politechnika Śląska.


II. Wstępna analiza wyników zdawalności matury w gliwickich technikach na tle 35 powiatów województwa śląskiego.

Wyniki matur w gliwickich technikach 2023

Pod kątem zdawalności Gliwice zajęły 8 miejsce w Województwie Śląskim z wynikiem 80,26% – średnia zdawalność w województwie śląskim 76,1%; ogólnopolska 74,6%.

Maturzyści w technikach, zdawali maturę w formule 2015, czyli według starych zasad. Większość wyników uzyskanych przez gliwickich maturzystów w technikach jest lepsza od średniej krajowej, rewelacyjne wyniki osiągnęli z informatyki i języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Egzaminy z obu tych przedmiotów gliwiccy maturzyści napisali najlepiej w województwie śląskim! Bardzo dobrze wypadły egzaminy z matematyki na obu poziomach oraz z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. 

Źródło: edukacja.gliwice.eu

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły