spot_img

Maść na oparzenia słoneczne – jak chronić skórę latem?

spot_img

Słońce to niezbędne do życia i funkcjonowania źródło energii. Z jego dobrodziejstw należy jednak korzystać rozsądnie, by sobie nie zaszkodzić. Opalanie jest bardzo przyjemne, ale do pewnego stopnia. Zbyt długa ekspozycja ciała na promienie słoneczne niesie ze sobą ryzyko oparzenia. Zaczerwieniona skóra piecze i boli. Jaką maść zastosować? Jak chronić skórę latem? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Maść na oparzenia słoneczne – sprawdzi się na objawy oparzenia I stopnia

Maść na oparzenia słoneczne przynosi ulgę, gdy dojdzie do uszkodzenia skóry, wskutek długiej ekspozycji na działanie promieniowania. Po upływie około 2-4 godzin pojawia się bolesny rumień. Wyróżnia się:

  • oparzenia I stopnia – dotyczą głównie naskórka. Towarzyszy im zaczerwienienie, świąd i ból, który ustępuje po kilku dniach. Stosowanie maści na oparzenia skutecznie niweluje pieczenie i umożliwia normalne funkcjonowanie,
  • oparzenia II stopnia – najczęściej dotykają nie tylko naskórka, ale i skóry właściwej. Ich objawem są pęcherze wypełnione płynem,
  • oparzenia III stopnia – uszkadzają naskórek, skórę właściwą, tkankę podskórną oraz nerwy.

Nie ma znaczenia, ile czasu spędzi się na słońcu. Zawsze należy pamiętać o stosowaniu preparatów po opalaniu, w tym maści na oparzenia skóry. Często pomagają w jej nawilżaniu jeszcze przed pojawieniem się zaczerwienienia. 

Zaczerwieniona skóra? Nie zwlekaj i od razu sięgnij po maść na oparzenia

Jeśli dotychczas zdarzało Ci się bagatelizować oparzenia, to najwyższy czas na zmianę. Dlaczego? Mogą się one przyczynić do poważnych konsekwencji dla Twojego zdrowia i wyglądu skóry. Skutkiem oparzeń jest naruszenie skóry i uszkodzenie jej tkanek. Najpopularniejszym preparatem na oparzenia I stopnia jest właśnie maść na oparzenia. Potrafi ona przynieść ulgę w bólu i regeneruje naskórek, przyspieszając tym samym jego odbudowę. 

Dobra maść na oparzenia słoneczne – co powinno znaleźć się w jej składzie?

Jeśli wskutek nadmiernej ekspozycji ciała na słońcu, dojdzie do oparzenia słonecznego, warto jest sięgnąć po preparaty, które zawierają składniki o właściwościach kojących, łagodzących i uśmierzających ból. Ich celem jest zmniejszenie uczucia pieczenia i świądu, dlatego dobra maść na oparzenia słoneczne powinna mieć w składzie:

  • Alantoinę
  • D-panthenol
  • Witaminę A, E, F
  • Aloes
  • Masło Shea
  • Aminokwasy

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły