Metody nauczania w szkole językowej Early Stage

Zastanawiasz się, co takiego mają szkoły Early Stage, że coraz więcej rodziców decyduje się zapisać swoje dziecko właśnie do nich? Metodę! Przemyślaną, autorską, wynikającą z najnowszej wiedzy neurodydaktycznej i dostosowaną do potrzeb i możliwości uczniów w różnym wieku.

Dla starszych i młodszych – angielski w Gliwicach według potrzeb

To, że 5-latka i 10-latka nie można uczyć tak samo, wydaje się oczywiste i banalne. Niestety jednak nadal w praktyce dydaktycznej okazuje się, że metody nauczania wcale nie są dostosowane do wieku i potrzeb uczniów. W Early Stage jest jednak inaczej. 

Przede wszystkim nauka dla najmłodszych w dużym stopniu opiera się na rymowankach, scenkach sytuacyjnych, piosenkach, z czasem (w ramach rosnących możliwości uczniów) pojawia się sztuka, praca zespołowa oraz inne środki przekazu. W końcu uczniowie przygotowujący się do egzaminu ósmoklasisty czy matury lub egzaminów Cambridge, oprócz ćwiczenia zadań testowych, pracują w oparciu o ciekawe projekty odpowiadające otaczającej ich rzeczywistości. To sprawia, że zarówno dzieci jak i młodzież z zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach i emocjonalnie reagują na to, co robią.  Takie zachowania natomiast prowadzą do szybszego i efektywniejszego przyswajania konkretnej wiedzy. 

Zaangażowanie i budowanie sprzyjającego nauce klimatu to jeden z podstawowych wyróżników nauki w Early Stage. Sprawdź zajęcia angielskiego dla dzieci w Gliwicach: https://earlystage.pl/pl/szkola/gliwice 

Angielski w Gliwicach – nauka przez ruch, muzykę, humor 

To zaangażowanie, o którym była przed chwilą mowa, lektorzy w Early Stage uzyskują dzięki złożonemu kompleksowi technik i rozwiązań dydaktycznych, które składają się na metodę Early Stage. Jednymi z ważniejszych składników są tutaj:

  • ruch – który stymuluje do pracy mózg, sprzyja budowaniu nowych połączeń neuronalnych, chroni przed nudą i zniechęceniem, angażuje i aktywizuje, dlatego na kursie angielskiego dla dzieci w Gliwicach uczniowie podczas nauki się ruszają, pracują w grupach, wystukują rytm, budują i tworzą,
  • muzyka – a także towarzyszące jej rymy i rytmy, które sprawiają, że słowa i konstrukcje językowe łatwiej się zapamiętuje, a mózg do tego pracuje lepiej i efektywniej,
  • humor – lekcje prowadzone są z dystansem, uśmiechem, nie brakuje okazji do żartów i wspólnej zabawy, wszystko z wykorzystaniem języka, który uczniowie właśnie poznają; to wszystko sprawia, że zarówno spojrzenie na naukę, jak i sam język, którego uczą się uczniowie, zdają się zupełnie inne,
  • komunikacja – dzieci są od samego początku zachęcane, motywowane, wspierane; wszystko po to, aby ewentualne bariery językowe się nie pojawiły, a jeśli już się tak zdarzy, szybko zostały pokonane; prace w duetach, grupach mniejszych i większych, scenki sytuacyjne i projekty to tylko niektóre z wykorzystywanych narzędzi. 

Więcej o metodzie nauczania dowiesz się tutaj: https://earlystage.pl/pl/metoda

Bo liczy się mindset!

Bardzo ważnym elementem w modelu nauczania, jaki promuje Early Stage, jest growth mindset. Chodzi bowiem o to, by wspierać wewnętrzną motywację uczniów, oswajać ich z pojawiającymi się błędami, pokazywać, że to niezbędny element nauki, a nie porażka. Dzięki temu dzieci od początku zaczynają postrzegać naukę języka jako proces, który nigdy się nie kończy, zawsze można być więc lepszym, a wszystko zależy od włożonego w pracę wysiłku. 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

103,911FaniLubię
14,799ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły